iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuhaldurilt saab küsida eelotsust

Maksuhaldurilt saab küsida eelotsust

Rubriik: Äripäev

Ivo Vanasaun, AS Deloitte Advisory maksuosakonna vanemkonsultant, kirjutab Äripäevas, et tuleva aasta algusest saab maksumaksja küsida maksuametist oma kavandatava tehingu maksuotsuse kohta eelotsust.

Eesti maksumaastiku jaoks olulise uuenduse eesmärgiks on maksumaksjatele, eeskätt ettevõtjatele tagada senisest suurem õiguskindlus. Eriti tänuväärne on taoline võimalus neile, kes kavandavad suuremahulist tehingut, millega võib kaasneda keskmisest kõrgem maksurisk. Seejuures on konkreetse eelotsuse järgimine maksumaksja jaoks vabatahtlik, kuid maksuhalduri jaoks kohustuslik. Maksumaksja saab vaidlustada maksuhalduri eelotsuse taotluse läbi vaatamata jätmist, kuid mitte eelotsuse sisulist poolt.

See tähendab, et kui maksuhaldur teeb eelotsuse, milles ei nõustu maksumaksja nägemusega kavandatava toimingu maksustamise osas, siis eelotsust iseenesest vaidlustada ei saa. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3529/rubr_artiklid_352905.html Loe ka EML ülevaadet: 2007. ja 2008. aasta maksukorralduse seaduse muudatusedTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus