iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuhaldur tuvastas Tallinna ja Tartu lõbustusasutuste kontrollimisel hulgaliselt rikkumisi

Maksuhaldur tuvastas Tallinna ja Tartu lõbustusasutuste kontrollimisel hulgaliselt rikkumisi

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet tuvastas paljudes kontrollitud Tallinna ja Tartu lõbustusasutustes käibe varjamist, mis mõnes kohas ulatus lausa 50%-ni. Samuti tuvastati ümbrikupalga maksmist.

Reid toimus 30. oktoobri hilisõhtul, kontrolliti ligi 20 lõbustusasutust (neist kolme Tartus) ning küsitleti hinnanguliselt 180 töötajat. Esialgsetel tulemustel saab öelda, et 80 inimese poolt antud ütlused ei lähe kokku ettevõtjate poolt deklareerituga.Tuvastati näiteks juhtum, kus tööle oli võetud viis töötuna arvel olevat isikut.

Täiesti ebaametlikult oli tööl 19 isikut, osa neist mitme aasta jooksul. Kaks isikut ütles kontrollimisel maksuhaldurile teadlikult vale nime. MTA kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe sõnul näitavad reidi tulemused, et valdkonnas on probleeme ja seetõttu kavatseb maksuhaldur lõbustusasutustel jätkuvalt silma peal hoida. “Hea meel on samas, et paljud ettevõtjad on reidi käigus ilmnenud eksimused tänaseks juba likvideerinud,” lisas Veermäe.Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/index.php?id=26580&tpl=1026Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus