iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuhaldur ootab tasumata tulumaksu üle 42 miljoni krooni

Maksuhaldur ootab tasumata tulumaksu üle 42 miljoni krooni

Rubriik: MTA

Tänaseks pole maksuhaldurile tasunud juurdemaksmisele määratud tulumaksu ligi 5000 isikut. Maksuhaldur juhib klientide tähelepanu sellele, et iga hilinenud päeva eest lisandub maksusummale 0,06% intressi.

Tänaseks pole Maksu- ja Tolliametile tasunud juurdemaksmisele määratud tulumaksu 4093 isikut kogusummas üle 42 miljoni krooni. Neist 1011 isikul on võlg tasumata osaliselt ning 3082 isikul täies ulatuses. Tulumaksu juurdemaksmise tähtaeg füüsilisest isikust ettevõtjate ja nende isikute puhul, kes said kasu vara võõrandamisest läbi aktsiate, kinnisvara või muu vara müügi, oli 2.

oktoober. Kõikide teiste puhul oli tulumaksu tagasi- ja juurdemaksmise tähtajaks 1. juuli. Amet palub tähele panna, et tasumata tulumaksu pealt tuleb maksta intressi 0,06% päevas.

Infot võlgade ja ettemaksete kohta saab e-maksuametist tuludeklaratsioonide infolehelt või helistades infotelefonile 1811. 2005. aasta tuludeklaratsioonide alusel tagastati enammakstud tulumaks rohkem kui 423 000 isikule kogusummas 1059,8 miljonit krooni. Juurdemakseid deklareeriti 19 577 tuludeklaratsioonis 768 miljoni krooni ulatuses.

Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=4525

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus