iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuhaldur määras 2007. aastal juurde 1,7 miljardit krooni makse

Maksuhaldur määras 2007. aastal juurde 1,7 miljardit krooni makse

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet viis 2007. aasta 12 kuuga läbi üle 1900 maksukontrolli ning selle tulemusel määrati juurdemaksmisele kuuluvaid makse üle 1,7 miljardi krooni.

Käesoleval aastal paneb amet suurt rõhku riskianalüüsi parandamisele. Maksu- ja Tolliameti peadirektori Enriko Aav’a sõnul näitasid 2007. aastal läbiviidud kontrollid, et 76 protsendil juhtudest tuvastas reaalne kontrollitegevus sama rikkumise, mida näitas ka ameti eelnev analüüs.

Üle 75 protsendil juhtumitest toimus maksudeklaratsiooni parandamine vabatahtlikult ilma maksuotsuseta. Aava sõnul näitab see number üha paranevat koostööd maksumaksja ja ameti vahel. “Maksu- ja Tolliamet on asunud üha aktiivsemalt tegelema käibemaksupettuste vastu võitlemisega,” sõnas Aav. 2007.

aastal panustas amet suuresti arvevabrikute tegevuse tõkestamisele kontrollides fiktiivsete arvete kasutajaid. Samuti pani MTA rõhku käibemaksukohustuslaste registri puhastamisele ettevõtlust mitteomavatest äriühingutest. Viimaste tegevuse eesmärgiks on tihti nn mustalt müüdud kaupade ja teenuste legaliseerimine, mille tulemusel jääb riigil saamata sadu miljoneid kroone eelarvetulu aastas. Maksu- ja Tolliamet kontrollis 2007.aastal 117 fiktiivseid arveid kasutanud äriühingut.

79 kontrolli lõppes vabatahtliku maksudeklaratsioonide korrigeerimisega kontrollitava äriühingu poolt kokku summas 18,3 miljonit krooni, 36 kontrolli lõppes maksuhalduri poolt maksudeklaratsioonide korrigeerimisega kokku summas 170,2 miljonit krooni. Kokku suurendati maksude tasumist 188,5 miljoni krooni võrra. 2007. aastal on maksuhalduri initsiatiivil käibemaksukohustuslaste registrist kustutatud ettevõtluse puudumise tõttu 1389 isikut.

2007. a viis maksuhaldur läbi 72 ümbrikupalga reidi ja lõpetas 66 ümbrikupalga juhtumi kontrolli, mille tulemusena esitati parandusdeklaratsioone ning määrati täiendavaid makse kogusummas ca 12 miljonit krooni. Tulemiga lõpetatud kontrollide arv on jätkuvalt kõrge, moodustades kõikidest lõpetatud kontrollidest koguni 94 protsenti. Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=23622&tpl=1026Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus