iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksudega kimpus firma eelistab pankrotti

Maksudega kimpus firma eelistab pankrotti

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et Eesti suurimate maksuvõlglaste edetabelit juhivad kütusefirmad. Suur osa riigile miljoneid võlgu jäänud firmasid aga eelistab pigem pankrotti kui võlgu tasuda.

Suurim maksuvõlg 8. juuni seisuga on kütusemüügifirmal Saltreks OÜ, võlg ulatub 139,1 miljoni kroonini. Praeguseks on ettevõte aga pankrotis.

Samamoodi on tegevuse lõpetanud 35,4 miljoni kroonise maksuvõlaga Pento OÜ, mis oli samuti kütusemüüja. Kokku on kümnel Eesti suurimal maksudest kõrvalehoidjal riigi ees kohustusi 440,5 miljoni krooni eest. Neist viis on seotud kütuseäriga. Nimekirja on aga sattunud ka teisi.

Näiteks vaidleb praegu maksuametiga mainekas Lõuna-Eesti firma, Eesti rikkaimate ärimeeste edetabelisse jõudnud Jaak Napritsoni Erwes Eesti OÜ, mil maksuvõlga 12,4 miljonit krooni. 2006. aasta oktoobris hindas Äripäev Napritsoni vara ligi 60 miljoni kroonini. Ettevõtjale kuulub osalus OÜdes Erwes Eesti ja Topster.

Kohtuvaidlus käib tulumaksu, käibemaksu ja sotsiaalmaksu üle. Vaidlustatud summast moodustab 9,3 miljonit krooni maks ettevõtte tulult ning erisoodustustelt. Napritson ütles aripaev.ee-le, et ei kommenteeri maksuvõla teemat enne kohtuvaidluse lõppu. Vaidlus on nüüdseks jõudnud Tartu ringkonnakohtusse ja otsus langetatakse 17.

juunil. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3981/uud_uudidx_398115.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus