iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksude teemal jookseb valitsus kui orav rattas

Maksude teemal jookseb valitsus kui orav rattas

Rubriik: Äripäev

Aivar Hundimägi kirjutab Äripäeva lisaväljaandes „ÄP jõulud“ valitsuse ees seisnud maksuküsimustest, mis jäid sel aastal lahenduseta.

Lõppeva aasta riigieelarvesse laekus maksutulu rekordiliselt üle. Hea maksude laekumine näitab, et meie riik on ülekapitaliseeritud ehk maksukoormust tuleb alandada. Praegune eelarve laekumine viitab sellele, et tulumaksumäära alandamine 20 protsendile oli realistlik ja see tulnuks teha ära juba sel aastal, kui selgus, et raha eelarves maksumäära alandamiseks on olemas. Lahendamata jäi ka ettevõtete tulumaksuküsimus, mis lükati valitsusliikmete poolt edasi valimistejärgsesse aega.

Kolmas valupunkt on ettevõtete ja eraisikute väärtpaberiinvesteeringutest saadud tulu maksustamine. Praegune süsteem soosib firmasid. Eraisikust börsifirmade aktsionärid on kehvemas seisus. Reformierakond on pakkunud välja ühe lahenduse, Rahvaliitu kuuluv rahandusminister Aivar Sõerd on probleemile tähelepanu juhtinud ja soovinud kiiret lahendust.

Keskerakond on samuti seisukohal, et investoreid koheldakse ebavõrdselt. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3442/new_eri_artiklid_344206.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus