iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Maksud sõidavad lätti 24 02 2018 (koos täispikkade kõnedega)

Maksud sõidavad lätti 24 02 2018 (koos täispikkade kõnedega)

Rubriik: EML

24.02.2018 kogunes ligi 5000 inimest Mazcalacasse (Läti), et koos meelt avaldada Eesti praeguse maksupoliitika vastu. Üle kahe piiripunkti sõitis Lätti ligi 1500 autot, kus oli keskmiselt 3-4 inimest.

Rahvaalgatus kujunes eestvedajate sõnul suuremaks kui nad olid eales arvanud ja selle üle on vaid hea meel. Rahvas on tüdinud poliitikute halbadest ja rahvavaenulikest otsustest ja tahetakse, et poliitikud hakkaksid ükskord mõistma, et Eestis on võim rahva käes mitte poliitikute käes. Eestis pole ühtegi elanikku, kes poleks aktsiisitõusudest mõjutatud.

Osasid mõjutab rohkem teisi vähem, kuid mõjutab kõiki, eelkõige piiriäärseid asulaid, kus tänu piirikaubandusele on hulk poode pidanud uksed sulgema. Võime ju rääkida, et alkoholisurmade arv on vähenenud 50 võrra, kuid seda võrdluses üleelmise aastaga. See aga pole mingi näitaja, sest võrreldes viimase 15 aastaga pole tegelikult midagi paremaks läinud. Väide, et tänu aktsiiside tõusule on surmade arv vähenenud, on vale, sest tuleb arvesse võtta ka seda, milline oli möödunud aasta ilma mõttes: polnud õiget suve, polnud ka nii palju surmasid.

Või on inimesed õppinud sõites mitte jooma. Piirikaubandus ei käi vaid Lätiga. Sama toimub ka idapiiril Venemaaga, kust eestlased endale alkoholi, kütet ja muud eluks vajalikku kokku hamsterdavad. Paraku aga sellest ei räägita, kuid see siiski toimub ja see viib riigist välja miljoneid, mille olemasolu keegi ei tunnista.

Samal ajal kui poliitikud meie, maksumaksjate raha eest end üles lõid rõõmsalt vabariigi sünnipäeva tähistades, pidid tuhanded kodus sente lugema, et kas veab järgmise palgapäevani välja. Aktsoonis osalejatel pole midagi Eest Vabariigi vastu. Kõik seal olijad armastavad oma riiki, kuid pole nõus sellega, kuidas seda juhitakse. On aeg nõudma hakata rahvaalgatusi ja demokraatlikke valimisi, kus me saame ise otsustada, keda me juhtivale kohale valime, sest praeguseni on valimised toimunud liiga harva ja poliitikutele soodsatel tingimustel.

Aitab sellest!!! Kui valimised on, siis me saame küll valida inimesi keda me sooviks riigikogus näha, kuid, kui valitsust hakatakse moodustama, siis inimesele antud häälte arv ei koti kedagi. Vaadatakse vaid kui palju erakond kokku sai ja mitu kohta sellega teeniti. Siis hakatakse otsustama, kes saab riigikokku.

Selliselt saavad sinna ka need, kes said vaat et kõige vähem hääli ja need keda seal näha tahetakse, heidetakse lihtsalt kõrvale. See on rahvale lihtsalt näkku sülitamine. Ma ei saa aru, miks me siis valime inimesi riigikokku, kui lõppude lõpuks saavad sinna ikka need, keda rahvas ei taha. Saadud häälte arv on ainus näitaja, mis ütleb, kas neid tahetakse või mitte.

Valitsus tuleb ümber korraldada ja kui vaja, siis kasvõi põhiseaduse drastilise muutmisega, et võim liiguks ikka rahva kätte, mitte nende poliitikute kätte, keda rahvas sisuliselt vihkab. Rahval on õigus otsustada ja neid otsuseid tuleb arvestada, mitte lihtsalt eemale lükata.Vaata YouTube`ist: https://www.youtube.com/watch?v=4rvXelrat6o&feature=share&app=desktopEML pöördumine alates 24.40.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus