iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksud alla, võõrtöölisi enam

Maksud alla, võõrtöölisi enam

Rubriik: Äripäev

Äripäeva arvamusküljel kirjutab T. Rowe Price Global Investment Services president ja tegevjuht Todd Ruppert Eesti majanduse kasvust.

Kuna Eesti riigi peaülesanne on säilitada oma atraktiivsus välismaiste otseinvesteeringute silmis ka siis, kui odava tööjõu eelis kaob, oleksid minu ettepanekud Eesti poliitikutele järgmised. Esiteks peab Eesti säilitama oma tulumaksusüsteemi - ehk nullmäära reinvesteeritud kasumile ja ühtlase tulumaksu füüsilisele isikule. Teiseks tuleb veelgi vähendada bürokraatiat ja korruptsiooni, et lihtsustada äritegevust.

Kuigi Eesti paistab teistest Ida-Euroopa maadest parem, on korruptsioon siiski probleem. Kolmandaks tuleb järsult lihtsustada töötajate palkamist välismaalt ning töölubade saamist. Kvalifitseeritud inimeste puudus ja ülipingeline tööjõuturg on hetkel suurim takistus majanduskasvule. Kuna riigi enda sündimus- ja demograafilised näitajad on endiselt halvad, vajab Eesti hädasti tõhusamat immigratsioonisüsteemi, eriti võimalust spetsialiste riiki tuua.

Mind teeb murelikuks segi, et kiire majanduskasv on suurendanud lõhet rikaste ja vaeste vahel - aina suurem osa vaesemast elanikkonnast pooldab astmelist maksusüsteemi ja suurt palgatõusu riigisektoris. Isiklikult arvan, et Eestile on äärmiselt tähtis säilitada oma suurepärane ettevõtluskeskkond ning mitte anda järgi kiusatusele hakata umber jaotama rikkust, mis viimase raske aastakümne jooksul on kogutud. Kui Keskerakond valimistel edu saavutab, siis võivad sel olla Eesti majandusele väga negatiivsed tagajärjed. See võib olla väga riskantne, sest viimased 15 aastat on riiki juhtinud parempoolsed valitsused.

Siiski võib väita, et praegune koalitsioon on pakkunud pisut sotsiaalset tasakaalu. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3417/arv_kolumn_uus_341701.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus