iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuameti eelotsuste kord peagi valmis

Maksuameti eelotsuste kord peagi valmis

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas Rahandusministeeriumi menetluses olevast seaduseelnõust, millega nähakse ette eelotsuse instituudi sisseviimine maksukorralduse seadusesse.

Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna peaspetsialist Anneli Valgma selgitas möödunud reedel maksumaksjate liidu maksukonverentsil: "Kui nüüd lihtsalt öelda, on eelotsus nagu rätsepaülikond, mis sobib selga konkreetsele inimesele." Selleks, et maksumaksjad ei esitaks eelotsuse taotlusi lihtsalt hasardist, koolitüki tarvis või soovist maksuhalduri teadmisi proovile panna, tulevad eelotsused tõenäoliselt tasulised. Maksumaksjate taotluste läbivaatamiseks luuakse maksu- ja tolliameti keskasutuse juurde tõenäoliselt omaette osakond. Praegu pole veel konkreetseid tähtaegu paika pandud. Maksuameti juriidilise osakonna juhataja Riho Roopõld sõnas eile vaid, et peab siduvate eellahendite tulekut positiivseks.

"Maksuhaldur suhtub eelotsustuse regulatsiooni kehtestamisse positiivse ootusega," rääkis Roopõld. "Kuna eelnõu on ettevalmistamisel, on detailidest veel vara rääkida. Kindlasti kaasneb täiendav ressursikulu ning maksu- ja tolliamet arvestab sellega." Roopõld märkis, et maksumaksjal on ka praegu võimalik maksuhaldurilt kavandatava tehingu kohta kirjalikku seisukohta saada, millega haldur hilisema kontrolli käigus arvestab. Seda võimalust kasutatakse praegu aktiivselt, lisas Roopõld.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poliitikadirektor Reet Teder ütles, et kui süsteem areneb kavandatud suunas, tulevad siduvad eelotsused ettevõtetele kasuks. "Ettevõtjad soovisid seda, et saada suuremat õiguskindlust," rääkis Teder. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3362/uud_uudidx_336206.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus