iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuamet

Maksuamet

Rubriik: Äripäev

Kristjan Port kirjutab Äripäeva Visioonis tulumaksust ja sellest, kuidas maksuamet meid õnnelikuks teeb.

Näilise kergusega oma maksudeklaratsiooniga ühele poole saanuna võib kahelda, kas Albert Einsteini geeniuse renomee on ikka auga välja teenitud. Või oleme maksudega seoses ise midagi olulist kahe silma vahele jätnud? Tulumaksu kehtestamist peetakse tõenäoliselt kõige efektiivsemaks sammuks, millega riik saab majanduskurjategijate arvu kasvatada. Kuritegude teemat jätkates: neil päevadel möödub 20 aastat USA ajaloo suurimast kadumisjuhtumist.

Lühikese aja jooksul läks selles riigis kaduma ligikaudu 7 miljonit last. Paljud neist olid kõigest aastavanused. Traagika avanes kogu ulatuses 15. aprilli öösel 1987.

aastal. Algusest peale oli selge, et julma juhtumi taga ei saanud olla riigi vaimuhaiged lapseröövijad ega pedofiilid. Neist omaette hoidvatest ja pigem individuaalselt tegutsevatest haigetest hingedest ei oleks piisanud nii mastaapse operatsiooni täideviimiseks. Oli selge, et juhtumi taga pidi olema lugematute kuritegudega seotud organiseeritud grupeering.

Neil oli õnnestunud trükkida miljonitele maksudeklaratsioonidele nime välja juurde isikukoodi lahter, mida seal varem ei olnud. Organisatsiooni tuntakse lühendi IRS järgi, mis sarnaneb Iiri terroriorganisatsiooni IRA nimele. Rahvusvaheliste sidemetega kurikuulsa renomeega organisatsiooni nimelühend tähendab Internal Revenue Service'it. Tegemist on maksuametiga.

15. aprill on USA tulumaksu deklareerimise viimane päev. Muudatus deklaratsiooni vormis tähendas seda, et kui lapse nime võib välja mõtelda, siis isikukoodi mitte. Laste haihtumise traagika puudutas miljoneid peresid, kellel jäi saamata hooldatavate arvelt tulumaksusoodustus.

Sündmuse tagajärjed tekitasid ebamugavaid laineid veel paljudes riigiametites. Arusaadavalt mõjub iga kümnenda alaealise kadumine traagiliselt kohalikule regionaalpoliitikale. Ümber tuli vaadata lasteaedade, koolide ja haiglate rahastamiskavad. Sellist muret ei sooviks küll ühelegi riigile.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3540/new_eri_artiklid_354015.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus