iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuamet võtab üürileandjad pihtide vahele

Maksuamet võtab üürileandjad pihtide vahele

Rubriik: Äripäev

9. märtsi Äripäevas juhitakse tähelepanu sellele, et Maksuamet võtab teravdatud tähelepanu alla füüsilisest isikust elamuasemeomanikud, kelle puhul on kahtlus, et nad pole saadud üürirahadelt maksnud tulumaksu.

Lisaks sellele, et kinnisvara müügi- ja vahendustegevusest saadav kasu tuleb deklareerida, kuuluvad ka üüritulud tulumaksuga maksustamise alla, ütles ETV24-le maksuameti kontrollitalituse juhataja Ramses Alliksooo.Tema sõnul on teravdatud tähelepanu all eriti 2005. aastal kinnisvara soetanud isikud, kelle kohta on maksuhalduril andmeid, et ei nad ole kasutanud eluasemelaenu sihtotstarbeliselt ehk ei ole soetanud kinnisvara endale elamiseks, vaid on kohe välja üüritud. "Sellise tegevuse tagajärjel puudub isikul õigus riigilt tagasi saada eluasemelaenu intressid ning samuti tekib tal kohustus tasuda saadud üüritulult tulumaks," ütles Ramses Alliksoo.Täpsemalt saab lugeda http://www.aripaev.ee/mod/emb/online.html?disp=2&uud_id=805140 või 9.

märtsi Äripäevast lk 7.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus