iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuamet: tulevikus deklaratsioonid kaovad

Maksuamet: tulevikus deklaratsioonid kaovad

Rubriik: Äripäev

Äripäev kirjutab, et maksudeklaratsioonide esitamine kaob ehk tulevikus üldse ja maksumaksjal tuleb vaid oodata kas tulumaksu tagastust või maksuteadet, maalis tulevikupildi Hannes Udde Maksu- ja Tolliametist.

Möödunud reedest on võimalik maksuametile esitada tuludeklaratsioone. Maksu- ja Tolliameti füüsiliste isikute tulude deklareerimise projektijuht Hannes Udde vastas aripaev.ee lugejate küsimustele. Milliseid vigu inimesed teevad tulude deklareerimisel? Kõige rohkem tehakse vigu eluasemelaenu intresside deklareerimisel. Laenu kasutatakse mittesihtotstarbeliselt.

Selle eest ostetakse näiteks ka mööblit, samas deklareeritakse 100% laenuintressidest. Laenuvõtja deklareerib tasutud intresse eluaseme ostu korral, samas eluase ei kuulu talle ega ka abikaasale. Lapsi soovivad oma deklaratsioonis deklareerida nii ema kui isa, seega topelt. Kas Eesti tulude deklareerimise süsteem on maailma mastaabis hea?

Millised on tulevikusuunad?
Eesti tulude deklareerimise süsteem on väga lihtne, mugav ja kiire. Tulevikusuund on pakkuda veelgi mugavamat deklareerimist, ehk isegi sellist, et maksumaksja ei pea oma deklaratsiooni esitama, vaid ootama kas tulumaksu tagastust või maksuteadet. Kes on Teie arvates maksumaksja vaenlane, kes sõber? Minu arvates on maksumaksja vaenlane see ettevõtja, kes maksab maksumaksjale ümbrikupalka. Selle tulemusena jääb maksumaksja ilma paljudest garantiidest või saab neid minimaalselt.

Maksumaksja sõber on teine maksumaksja. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3865/uud_uudidx_386507.html Loe ka, kes on tegelikult maksumaksja sõber ja vaenlane: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1327

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus