iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuamet tahab Sylvesteri müüjailt 400 miljonit krooni

Maksuamet tahab Sylvesteri müüjailt 400 miljonit krooni

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau kirjutab Postimehes, et metsafirma Sylvester endistest omanikest käib maksuametiga kohtuteed 34 inimest, tasumata tulumaksu nõue nende vastu on üle 400 miljoni krooni.

Üleeile Tallinna halduskohtu langetatud otsus andis õiguse 13 Sylvesteri endisele omanikule, kellelt maksuamet nõudis tulumaksu maksmist. Neist kõige kopsakam nõue oli Sylvesteri endise nõukogu esimehe Mati Polli vastu – 85,7 miljonit krooni. Aga 21 endist omanikku ootab oma saatust, sest Tartu ja Pärnu halduskohtu kohtunikud pole jõudnud otsuseid sisult sarnastes vaidlustes veel teha. «Kõige rohkem ärritab mind see, et maksuamet muutis oma seisukohta,» lausus praegu ehitus- ja kinnisvaraäriga tegelev Endel Ermel.

Sylvesteris oli ta üks suurematest osanikest, maksuameti nõue tema vastu on ligi 20 miljonit krooni. «Mind häirib, et meile tahetakse külge kleepida tahtlikku maksupettust, kuigi meie tuludeklaratsioonid olid avalikud ja ka Sylvesteri aktsiate müügitingimused said enne maksuametiga läbi räägitud,» lausus Ermel. Kui eestlased 2003. aastal suure metsandusfirma rahvusvahelisele kontsernile Stora Enso müüsid, tõstsid nad eelnevalt oma osalused firmade nimele.

Kolm aastat hiljem leidis aga maksuamet, et seda tehes püüdsid endised omanikud makse vältida. Aasta kestnud revisjoni järel esitas maksuamet eelmise aasta algul 37 inimesele maksuotsuse, nõudes firma müügist saadud tulu pealt tulumaksu tasumist. Metsamehed olid aga arvestanud, et kasutavad Eesti maksusüsteemi eripära, kus tulumaksu ei tule maksta juhul, kui tulu läheb firma arvele. «Ma arvan, et Tartu kohtunikud ei saa teistsugust otsust teha kui Tallinna oma, siis oleks midagi viltu,» lausus Ermel.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/040608/esileht/majandus/334899.php Loe ka Äripäevast: Kaisa Tahlfeld. „Sõerd: Sylvesteri loole kriips alla“ http://www.aripaev.ee/3972/uud_uudidx_397212.html Äripäeva juhtkiri „Maksuamet, kõige tulusam fond“: http://www.aripaev.ee/3972/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus