iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuamet saab õiguse võlgnike vara varakult arestida

Maksuamet saab õiguse võlgnike vara varakult arestida

Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja kirjutab Postimees, et Rahandusministeeriumist kooskõlastusringile läinud maksuseaduste muutmise eelnõu annab maksuametile senisest suuremad volitused arvatavate võlgnike vara arestimiseks.

Eile esimest korda kooskõlastusringile läinud maksukorralduse seaduse ja sellega seotud teiste seaduste muutmise seaduse eelnõuga püütakse muu hulgas võidelda selle vastu, et maksuvõlglastel kaoks pika menetluse ajal võimalus ennast varatuks muuta ja seeläbi riik oodatud rahata jätta. Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna juhataja Lemmi Oro sõnul kestavad maksuvaidlused praegu Eestis küllalt kaua ning tihti juhtub, et protsessi jooksul on ettevõttest raha välja kanditud. Seadusemuudatused looks aga olukorra, kus maksuametil on võimalik mõjuva kahtluse korral firma varad arestida juba siis, kui maksuvõlg on tuvastatud. Vandeadvokaat Leon Glikmani sõnul annab ka praegu kehtiv maksukorralduse seadus maksuhaldurile jõulisi võimalusi tagada, et maksuotsused täidetaks.

«Nende teostamisega kaasneb maksumaksja omandiõiguse või ettevõtlusvabaduse riive,» lausus ta. «Leian, et täitevvõimu volituste edasine laiendamine maksumaksja põhiõiguste riive arvelt ei ole õigustatud. Maksuameti ja maksumaksja õigused ja kohustused on niigi viimase kahjuks kreenis.» Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/180308/esileht/majandus/318278.php Tutvu MKS eelnõuga e-õiguses: http://eoigus.just.ee/?act=10&subact=1&ESILEHT_W=214075

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus