iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Maksuamet puistab laenuvõtjaid

Maksuamet puistab laenuvõtjaid

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et üle 1,6 miljardi krooni enammakstud tulumaksu tagastama pidav maksuamet on täiendavasse kontrolli võtnud 25 000 tuludeklaratsiooni, üheks probleemkohaks on eluasemelaenu kasutamine.

"Maksuametil on vahel kummalised seaduste tõlgendamised," kurtis anonüümseks jäänud Äripäeva lugeja. "Näiteks elukoha parandamise intresside osas. Nad tõlgendavad meelevaldselt ehitusseadust, lugedes õigeks ainult ehitusloa alusel tehtavaid kulutusi." Lugeja lisas, et ehitusseadusele viidates napsab maksuametnik väikeehitisele võetud laenu intressi, ehkki ehitustöödeks oli võetud kirjalik nõusolek. Maksumaksjate liidu juhatuse esimees Lasse Lehis kommenteerib, et Maksu- ja Tolliamet ei tohiks eluasemelaenu võtjaid omatahtsi piinata, kui pisiehituseks oli kirjalik nõusolek hangitud.

Tulumaksuseaduse § 25 lõige 1 näeb ette, et residendist füüsilisel isikul on õigus maksustamisperioodi tulust maha arvata enda eluaseme soetamiseks võetud laenu või liisingu intress. Maksumaksjate liidu arvates tuleb seadust tõlgendada nii, et § 25 lg 1 puudutab kõiki elamu või korteri ostmisega otseselt seotud tegevusi, nii maakleri- ja laenuvormistustasusid kui ka kolimis- ja remondikulusid. Kui seadus ei nõua väikesemahulisele ehitisele või ümberehitustele projekti ja ehitusluba, ei saa maksuhaldur seda omal algatusel nõuda, vaid peab laenu sihtotstarbeliselt kasutatuks lugema. Maksuhaldur saab sel juhul kontrollida, kas on olemas seaduses nõutav kooskõlastus või luba, näiteks korteriühistu juhatuse nõusolek.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3918/uud_uudidx_391812.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus