iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuamet plaanib muuta maksuvõlglaste nimekirja põhimõtteid

Maksuamet plaanib muuta maksuvõlglaste nimekirja põhimõtteid

Rubriik: EML

Maksu- ja Tolliamet avaldab oma kodulehel maksuvõlglaste nimekirja 2014. aasta juunist alates. Selle tegevuse eesmärgiks on mõjutada maksumaksjate maksekäitumist ning motiveerida maksukohustuste õigeaegset täitmist.

Praegu avaldatakse nimekirjas juriidilistest isikutest maksuvõlglasi muu hulgas järgmiste põhimõtete alusel: - isiku maksuvõlg on vähemalt 1000 eurot, - vähemalt ühe võlas oleva nõude tasumise tähtpäevast on möödunud 30 kalendripäeva, - isikul puudub ajatamise graafik, - võlg on sissenõutav. Praktika näitab, et nimekirja otstarve on tänaseks muutunud ja seda kasutatakse avalikkuse järelevalve huvides.

Selle pärast tekitavad seni kehtinud avalikustamise kriteeriumid pigem segadust ja ekslikku arvamust nagu oleks võlg tasutud olukordades, kus see tegelikult tasutud ei ole. Seetõttu plaanitakse edaspidi teha maksuvõla kuvamise kriteeriumites järgmised muudatused: - kuvatav võlg ei pea enam tingimata olema sissenõutav, st näidatakse pankrotis olevate isikute kogu võlga - nii enne pankroti väljakuulutamist kui ka peale pankroti väljakuulutamist tekkinud võlga; - peale tehnilise võimekuse loomist kuvatakse nimekirjas saneerimisel olevate isikute võlga ka siis, kui selle osas on kinnitatud saneerimiskava; - kui isiku ettemaksukontol olev summa, mis ei ole arestitud, on võrdne või ületab maksuvõla summa, siis isikut nimekirjas ei kuvata. Kui aga summa, mis ei ole arestitud, on väiksem kui maksuvõlg, siis kuvatakse isiku maksuvõla kogusummat ilma mahaarvamisi tegemata. Nimekiri ja võlgade praeguse avalikustamise põhimõtted on avaldatud MTA kodulehel: https://www.emta.ee/et/kontaktid-ja-ametist/maksulaekumine-statistika/maksuvolglaste-nimekiri Maksuvõlglaste nimekirjale lisaks saab iga soovija MTA lehe päringu kaudu kontrollida tehingupartneri tausta ka maksuvõlgade kontrolli päringut kasutades: https://maasikas.emta.ee/xsql-app2/public/taxdTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus