iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuamet: Palts oleks pidanud makse maksma enne tulu saamist

Maksuamet: Palts oleks pidanud makse maksma enne tulu saamist

Rubriik: Äripäev

23.05.06 Äripäevas kirjutab Anne Oja, et Maksu- ja Tolliameti peajuristi Ene Lainemäe sõnul tuleb Tõnis Paltsul maksta üle 20 miljoni krooni täiendavat maksu seetõttu, et ta võõrandas ASi Levicom aktsiad investeerimisega tegelevale offshore-firmale.

Eile keerles Tallinna halduskohtus jätkunud maksuvaidlus küsimuse ümber, kas Tõnis Palts peab eraisikuna maksma makse tulult, mida teenis raha taas ettevõtlusse investeerinud offshore-firma Levicom Investments Curacao N.V. Tugevasti endast väljas olnud Tõnis Palts ütles eile, et ta pole Levicomi aktsiate võõrandamisest tulu saanud. “Te tahate öelda, et maksustate põhimõtete, mitte seaduste alusel?” tegi maksuametile etteheiteid Paltsu esindanud advokaat Üllar Talviste. Ta nimetas maksuotsust saamata tulult sügavalt ebaõiglaseks.

Maksuameti peajurist Ene Lainemäe ütles eile kopsakat maksu- ja intressinõuet põhjendades: “Aktsionär on võtnud riski saada tulu ajal, mil ta seda ei plaaninud.” Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/pdf/lehed/3229.pdf lk 4.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus