iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuamet otsis läbi võlgade sissenõudja Lauri Vitsuti firma

Maksuamet otsis läbi võlgade sissenõudja Lauri Vitsuti firma

Rubriik: Äripäev

Silvia Kruusmaa kirjutab Äripäevas, et Maksu- ja Tolliamet otsis läbi ärimees Vitsuti firma OÜ Majanduskaitse Büroo, sest tundis huvi Vitsuti kliendi Jüri Segali vastu seoses Tartu arvevabriku juhtumiga. Lauri Vitsut on Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti vend.

Maksu- ja Tolliameti läbiotsimisprotokollist selgub, et Vitsut andis vabatahtlikult läbiotsijate kätte kausta Jüri Segali kohta. Kaust sisaldas infot ostu-müügilepingu kohta OÜ F.T.W Kaubanduse ja Segali vahel. Jüri Segal oli OÜ-le F.T.W Kaubandus laenanud 2,5 miljonit krooni.

2005. aasta juulis sõlmis Segal laenulepingu OÜga F.T.W. Kaubandus. Lepingu tagatiseks oli kaheksa sõiduautot Volvo S60.

Selgus, et ettevõte ei suuda laenu Segalile tagasi maksta, ning seetõttu sõlmiti kokkulepe, mille järgi autode omandiõigus läks Segalile. Segal informeeris Lõuna maksu- ja tollikeskust soovist vormistada autod vabakäibesse. Amet seda ei teinud, tuues põhjenduseks dokumentide puudumise. Segal palus Vitsuti firmal välja nõuda kas raha või autod.

Lõuna maksu- ja tollikeskus algatas 2005. aasta novembris F.T.W Kaubanduse vastu kriminaalasja ja võttis vahi alla ettevõtte juhatuse liikme Olev Pooli, kahtlustades, et laenuleping on fiktiivne. Pool kinnitas vastupidist. Segal esitas 2005.

aasta detsembris Valga maakohtusse nõude tunnustada Volvode omandiõigust. Võlgade sissenõudja Lauri Vitsuti arvates kasutab maksuamet tema kliendiga jõuvõtteid. Vitsut kahtlustab, et maksuametile võis tema kliendi peale kaevata Info-Auto, kes tahab hoida Volvode müügi monopoli. "Siin käib võitlus 5,1 miljoni krooni pärast," rääkis Vitsut.

ASi Info-Auto juhatuse esimees Kaupo Katkosilt ütles, et maksuamet pöördus Volvodega seonduvalt nende poole, mitte nemad ei pöördunud maksuametisse. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3389/uud_uudidx_338902.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus