iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuamet nõudis maksumaksjate liidri vabastamist?

Maksuamet nõudis maksumaksjate liidri vabastamist?

Rubriik: Postimees

Alo Raun kirjutab Postimees Online`is, et kui Eesti Päevaleht Online kirjutas, et maksuamet nõudis Riigikohtult teravakeelse maksumaksjate liidu juhi vabastamist, siis ameti pressiesindaja nimetas väidet ekslikuks.

«Maksu- ja tolliamet on seisukohal, et avalikkuse ees viimasel ajal korduvalt seadusandjate tegevust kritiseerinud maksumaksjate liidu (EML) esimees Lasse Lehis peaks kohast loobuma, kuna on ühtlasi riigikohtu nõunik,» kirjutas ajaleht. Leht väitis, et amet on sellise mõtte esitanud riigikohtule, nimetades seda mõttevahetuseks maksumaksjate huvide eest. Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Liis Plakk pidas sellist väidet vääraks. «Maksu- ja tolliamet ei ole nõudnud Lasse Lehise positsioonide muutust,» teatas ta Postimees Online’ile.

«Vajab täpsustamist, et maksuhaldur ei ole esitanud riigikohtule kaebust Lasse Lehisega seonduvalt. Konkreetne mõttevahetus oli seotud sellega, et õigusmõistmise sõltumatus võis näida riivatud,» märkis Plakk. Lasse Lehis on lisaks maksumaksjate liidu juhtimisel Tartu Ülikooli finantsõiguse dotsent, Riigikohtu halduskolleegiumi nõunik, Eesti Maksuteadlaste Seltsi juhatuse esimees ja rahvusvahelise maksuõiguse ühingu IFA-Eesti juhatuse esimees. Liit on võtnud viimasel ajal sõna näiteks riigikogu saadikute kuluhüvitiste korra muutmise kui aktsiisitõusu vastu.

Aktsiisimaksudega seonduv puudutab ka maksu- ja tolliameti tegevust. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/040707/esileht/siseuudised/270440.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus