iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksuamet nõuab pankrotis suhkruvahendajalt 81 miljonit krooni

Maksuamet nõuab pankrotis suhkruvahendajalt 81 miljonit krooni

Rubriik: Äripäev

Äripäevas kirjutab Anne Oja, et Maksu- ja tolliamet nõuab 2004. aastal suhkruga spekuleerinud Bumillerilt 81 miljonit krooni, Leedus elavale mehele kuuluv ettevõte ise on tänaseks pankrotis.

Eilseks oli maksuameti hagi Pärnu maakohtus jõudnud esimese istungini. Kohtunik Ingrid Hallas ütles, et poolte taotlusel lükati istungit pidevalt edasi. Vaidlus käis selle ümber, milline kohus hagi läbi vaatama peaks.

"Eks näis, kui nad täna kohale tulevad, mis nad räägivad," sõnas kohtunik eile vahetult enne kohtusaali minekut. Võtmetegelasteks Bumilleri kohtuasjas on maksuameti erimenetluse talituse peajurist Margit Kikas, Bumilleri pankrotihaldur Kiur Põld ja advokaadibüroo Siigur, Kõrgesaar & Partnerid advokaat Martin Traat. Maksuamet nõuab riigi nimel üle 81 miljoni krooni ulatuva nõude tunnustamist. Viidates pooleliolevale kohtuvaidlusele, maksuamet eile kommentaare ei andnud.

Varasemast on teada, et Bumiller vedas enne Balti riikide ELi astumist üle Eesti piiri ja tagasi rohkem kui 9000 tonni suhkrut. Kurioosse näitena tõi Bumiller rongitäie suhkurt Valgas üle piiri 30. aprillil 2004, pärast 1. maid viis aga oma suhkrurongi jälle tagasi.

Kuna suhkrut vahendanud Bumiller juba 2005. aasta märtsis pankrotistus, käivitas prokuratuur kriminaalasja. Prokurör Laura Vaigu sõnul hakati uurima maksejõuetuse tahtlikku tekitamist. Bumillerit peeti Altromax Grupi järel mahult teiseks suhkruimportijaks, kuni maksu- ja tolliamet leidis, et magusatootja Kalev oli jätnud deklareerimata 15 600 tonni suhkrut.

Kalev vaidlustas saadud maksunõude. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3330/uud_uudidx_333012.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus