Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Maksuamet kontrollib välismaal töötajaid

Maksuamet kontrollib välismaal töötajaid

Rubriik: Raamatupidaja.ee

Katre Pilvinski kirjutab Raamatupidaja.ee-s kirjutab, et maksuamet kontrollib enam kui 4200 isikut, kelle puhul on kahtlus, et nad on jätnud eelmisel aastal välismaal teenitud tulu deklareerimata.

Välismaal teenitud tulu, mis kuulub Eestis maksustamisele, deklareeriti eelmisel aastal 3199 korral summas 622 miljonit krooni. Keskmine deklareeritud palgatulu välismaal oli 2010. aasta tuludeklaratsioonide põhjal 18 000 krooni kuus. „Hetkel on meil kontrollis üle 4200 isiku, kes võivad olla jätnud oma välismaal saadud tulu deklareerimata.

See number aga on osa infost, mis maksuametile on laekunud. Infot laekub pidevalt juurde, seega on see number kindlasti ka suurem,“ selgitas Udde.Ta tõdes, et üldiselt jäetakse ikka kogu välismaal saadud tulu deklareerimata. Välismaal teenitud tulu deklareerimata jätmise tuvastamine on ühtlasi ka maksuameti jaoks üks keerukamaid valdkondi. „2010.

aasta põhjal on kõige rohkem jäetud välistulu deklareerimata. Keeruline kontrollida ei ole, kui info on olemas. Kui infot ei ole, siis ei saa ka kontrollida,“ nentis Udde.Loe: http://www.raamatupidaja.ee/article/2011/10/17/maksuamet_kontrollib_valismaal_tootajaid