iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuamet käivitab viina maksumärgi SMS-kontrolli

Maksuamet käivitab viina maksumärgi SMS-kontrolli

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et maksuamet käivitab viina maksumärgi SMS-kontrolli.

Märtsist käivitab maksuamet alkoholi maksumärkide kontrolliks SMS-süsteemi, mille abil saab ostja juba poes veenduda, kas tegu on ehtsa kauba või salaviinaga. Siiani sai maksumärkide legaalsust kontrollida vaid maksu- ja tolliameti kodulehel. Kontrolliks tuleb SMSiga saata maksuameti vastavale numbrile kange napsu hologrammil leiduv kood, SMSile saab vastuse kohe ja see sisaldab sama infot, mida praegu leiab maksu- ja tolliameti veebilehelt. Vastuses näidatakse ära toote nimi, maht ja kangus ning vihjetelefoni number juhuks, kui saadud info ja alkohol ei kattu.

SMS maksab 3 krooni.Eesti suurima viinatootja AS Liviko juht Janek Kalvi polnud maksuameti uuest lahendusest rääkides kiitusega kitsi. „Toetan igati kontrolli tõhustamist ja tavainimeste kaasamist“ ütles Kalvi. Maksuameti andmetel ei võetud SMS-süsteemi väljaarendamiseks eeskuju mujal maailmas rakendatud sarnastest süsteemidest. Süsteemi väljatöötanud ASi WebMedia juhi sõnul on nad sarnaseid lahendusi tootnud ka varem.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3490/uud_uudidx_349001.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus