iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksuamet ei nõua Sifilt staadioni eest erisoodustusmaksu

Maksuamet ei nõua Sifilt staadioni eest erisoodustusmaksu

Rubriik: Äripäev

Agnes Ojala kirjutab Äripäev Online`is, et vastuseks eile aripaev.ee-s ja Äripäevas ilmunud uudisele „Maksuamet nõuab Sifilt õpilaste aitamise eest üle poole miljoni“ teatas Maksu- ja Tolliamet, et tegemist ei ole erisoodustusega.

Erisoodustus on igasugune kaup, teenus, loonustasu või rahaliselt hinnatav kingitus, mida tööandja on teinud oma töötajale seoses töö- või teenistussuhtega, juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmeks olekuga või pikaajalise lepingulise suhtega. Maksuamet selgitas, et erisoodustus on oma olemuselt saaja (töötaja) tulu, kuid erisoodustustelt tulu- ja sotsiaalmaksu tasumine on erisoodustuste tegija (tööandja) kohustus. „Eeltoodust tulenevalt ei ole maksuhalduril kuidagi võimalik nõuda ärimees Endel Sifilt üle 500 000 krooni erisoodustusmaksu aastas selle eest, et ta laseb viiel koolil Snelli staadionit tasuta kasutada,“ teatas amet. Ameti selgituses tuleb juhul, mil äriühing annab viiele Tallinna üldhariduskoolidele tasuta kasutada tema omanduses olevat staadioni, tulumaksuseaduses lähtuda paragrahvist 49 “Tulumaks kingitustelt, annetustelt ja vastuvõtukuludelt”.

Maksuameti esindaja Triin Küttim ei soostunud ütlema, kas Endel Sifi linnale tehtud kingituse suurus ületab tema vastavaid piirmäärasid või mitte, viidates maksusaladusele. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=9daa9005-05c3-432e-b348-95cfd7e8de4e Loe ka: „Maksuamet nõuab Endel Sifilt õpilaste aitamise eest üle poole miljoni

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus