iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksu- ja Tolliameti juht kohtus Vene tolli peadirektoriga

Maksu- ja Tolliameti juht kohtus Vene tolli peadirektoriga

Rubriik: MTA

Maksuhalduri peadirektor Enriko Aav ja asetäitja Margus Noormaa kohtusid täna, 29. detsembril, Moskvas Vene Föderatsiooni tolliteenistuse juhi Andrei Beljaninoviga, kus peamiseks arutluseküsimuseks olid kahe riigi koostöö piirikaubanduse hõlbustamise ja kiirendamise teemal.

Maksuhalduri juhid viibisid kõrgetasemelistel kohtumistel Moskvas Vene tolli juhtidega kolm päeva, peamiselt arutati kahe riigi tolliadministratsioonide koostöö küsimusi nii salakauba vastu võitlemisel kui piiriületuse kiirendamisel. Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav ütles, et kuna käesoleva aasta teisel poolel on olukord piiridel kujunenud teravaks, on Eesti toll asunud aktiivselt otsima probleemile lahendusi. "Kohtumistel väljendas ka Vene pool kindlat soovi aidata kaasa kitsaskohtade lahendamisele," ütles Aav.

Aav lisas, et selleks, et kasvanud kaubamahtude juures tagada legaalse kaubavahetuse kiire toimimine ning samal ajal võidelda edukalt kuritegevusega, on oluline jõuda tollideklaratsioonil oleva info kokkulepitud mahus elektrooniline edastamiseni. "Info vastastikune edastamine on eelduseks piiriületuse märkimisväärsele kiirendamisele ja piiripunktide läbilaskevõime suurendamisele ning tõhusale võitlusele tollipettustega. Kuid lisaks elektroonilisele infovahetusele peame ära kasutama ka kõik teised võimalused piiriületuse kiirendamiseks, mis on välja toodud Euroopa Tollijuhtide tegevusplaanis. Vastavad lahendused on saanud heakskiidu ka Mounio konverentsil." Aav rõhutas, et meetmeid piiriületuse kiirendamiseks saab rakendada nii siseriiklikult kui ka välispartneritega vaid koordineeritult, tagades piiriületuskoha võrdse läbilaskevõime mõlemal pool piiri.

Tänasel kohtumisel lepiti kokku, et konkreetsete lahenduste osas nagu ühine analüüs, parima praktika vahetamine, piiritegevuste koordineerimine, jätkub töö juba spetsialistide tasandil. Nendi ka, et kuigi töö lahenduste otsimiseks käib aktiivselt, siis kiireid lahendusi küsimusele ei ole. Kõne all oli ka tegevuskava piiriülese koostöö parandamiseks ning piirijärjekordade leevendamiseks, mida arutati Euroopa Liidu Tollijuhtide 29. novembril toimunud kohtumisel ning sellele järgnenud 14.-15.

detsembrini ELi liikmes- ja kandidaatriikide ning kaheksa idanaaberriigi tollijuhtide kohtumisel Soomes. Vt Maksu- ja Tolliameti pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=4873

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus