iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksu- ja Tolliameti büroode külastatavus väheneb

Maksu- ja Tolliameti büroode külastatavus väheneb

Rubriik: MTA

MTA teenindusbüroode külastatavuse tipphooaeg on veebruarist aprilli lõpuni, kui kestab füüsilise isiku tulude deklareerimise periood. Tänavu käis eelmise aastaga võrreldes sel perioodil büroodes kliente 10% vähem, viimase nelja aasta võrdluses on büroode külastatavus langenud 33%.

Tänavu käis büroos kohal kõige rohkem inimesi vanusegrupis 60-74 aastat, kes moodustasid 36% kõikidest büroodes kohal käinud klientidest. Samal ajal kasutavad eakamad üha rohkem ka e-teenuseid ning Maksu- ja Tolliameti klienditeeninduse osakonna juhataja Heli Kullamaa ütleb, et just vanemate inimeste arvelt on kasvanud ka e-teenuste kasutamine.

"2023. aastaga võrreldes on e-MTA teenuse kasutajate hulgas kõige rohkem kasvanud üle 70-aastaste kasutajate osakaal, neid oli sel aastal lausa 24% rohkem kui eelmisel aastal,“ sõnas Kullamaa.

Kokku esitati Maksu- ja Tolliametile aprilli lõpuks enam kui 767 000 deklaratsiooni, millest vaid 2,5% paberkandjal. Eelmise aastaga võrreldes esitati 10 000 paberdeklaratsiooni vähem."

Loe lähemalt:
https://www.emta.ee/uudised/maksu-ja-tolliameti-buroode-kulastatavus-vaheneb

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus