iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksu- ja Tolliamet pöörab tähelepanu maksudeklaratsioonide tähtaegsele esitamisele

Maksu- ja Tolliamet pöörab tähelepanu maksudeklaratsioonide tähtaegsele esitamisele

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet (MTA) saatis aruandlusdistsipliini parandamise tagamiseks maksudeklaratsioonide hilinemisega esitajatele korralduse, milles kohustatakse esitama eelolevate maksuperioodide deklaratsioonid seaduses sätestatud tähtaegadeks.

„Sel aastal pöörab maksuhaldur senisest enam tähelepanu maksumaksjatele, kes ei ole esitanud maksudeklaratsioone seadusega sätestatud tähtajaks. Kuna deklaratsioonide korrektne ja õigeaegne esitamine on üks korraliku maksukäitumise põhialuseid, peab maksuhaldur vajalikuks tähtaegadest kinnipidamise propageerimist,” ütles MTA teeninduskorralduse osakonna juhataja Raivo Piiritalo.Tänavu esimeses kvartalis esitas TSD hilinemisega hinnanguliselt 40% ehk ligi 28 000 isikut ja KMD 38% ehk 24 000 isikut.Maksuhaldur saatis korraldused 534 juriidilisele isikule, kes on viimase kolme kuu jooksul hilinenud tulu- ja sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni ja töötuskindlustusmaksete deklaratsiooni (vormi TSD) ja käibedeklaratsiooni (vormi KMD) esitamisega. Korralduses hoiatatakse, et deklaratsioonide tähtajaks esitamata jätmisel on maksuhalduril õigus rakendada sunniraha.TSD esitamise tähtaeg on väljamaksete tegemise kuule järgneva kuu 10. kuupäev ja KMD esitamise tähtaeg on maksustamisperioodile järgneva kuu 20.

kuupäev.Lisainformatsiooni deklaratsioonide esitamise tähtaegadest on võimalik leida Maksu- ja Tolliameti kodulehel avaldatud maksukalendrist: http://www.emta.ee/?id=14196.Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/maksu-ja-tolliamet-poorab-tahelepanu-maksudeklaratsioonide-tahtaegsele-esitamisele&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus