iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksu ja Tolliamet peab vastutama maksuvõlgade info õigsuse eest

Maksu ja Tolliamet peab vastutama maksuvõlgade info õigsuse eest

Rubriik: EML

13. oktoobri Aktuaalses Kaameras avaldati uudis sellest, et Maksu- ja Tolliamet avaldab oma kodulehe kaudu valeinfot maksuvõlgade kohta. Krediidiinfo kaudu levib see väärinfo tehingupartneriteni ja võib praeguses majandusolukorras põhjustada ettevõtjatele korvamatut kahju. Vt uudist http://uudised.err.ee/index.php?06139885

Probleemi sisu on selles, et maksudeklaratsioonid esitatakse elektrooniliselt ning deklareeritud maksusummad kajastuvad maksuarvestuses automaatselt, seevastu panka laekunud maksed sisestatakse maksuarvestusse hiljem.

Selle tulemusena võib tekkida olukord, kus maksud on tasutud, aga Maksu- ja Tolliameti avalik andmebaas näitab maksuvõlga. Kui maksu tasumise tähtpäev on reedel, siis võib võlg kajastuda kogu nädalavahetuse. Eesti Maksumaksjate Liit on seisukohal, et MTA taoline ebaseaduslik praktika tuleb lõpetada. Maksukorralduse seaduse kohaselt on maksukohustus täidetud sellel päeval, kui maksusumma on maksuhalduri pangakontole laekunud.

Järelikult ei saa maksuvõlga enne näidata, kui maksetähtpäevale järgnevast päevast, sest pangasisene makse võib laekuda ka pärast tööpäeva lõppu. Maksuhaldur peab suutma oma arvutivõrgud ja andmebaasid tööle rakendada selliselt, et nendes sisalduv teave oleks õige 24 tundi ööpäevas ja 7 päeva nädalas. Kui laekumisi ei jõuta samal päeval arvestusse kanda, siis ei tohi ka deklareeritud maksusummat enne võlana näidata, kui ei ole laekumist üle kontrollitud. MTA esindajate väited, et maksumaksjad on olukorraga rahul ja pole ka töötajaid, kes selle probleemiga tegeleks, on küünilised ja ei saa kuidagi õigustada taolist omavoli.

Maksu- ja Tolliametil ei ole õigust avaldada üldsusele maksumaksjate kohta ebaõiget teavet. Selline käitumine on õigusvastane ja selle tulemusena tekkinud kahju tuleb hüvitada. Maksumaksjate liit kutsub maksuhaldurit üles kiiresti kõrvaldama probleemid oma infosüsteemides ning soovitab kõiki maksumaksjaid, kes on ebaõige info avaldamise tulemusena kannatanud kahju, pöörduma oma õiguste kaitseks kahju hüvitamise nõudega kohtusse. Eesti Maksumaksjate Liit on 1995.

aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Maksumaksjate liit nõustab maksuõiguse küsimustes ning annab välja ajakirja "MaksuMaksja" ja maksualaseid raamatuid. Liit ühendab üle 2500 liikme. Lisateave: juhatuse liige Ivo Raudjärv, tel 626 2050 vanemjurist Martin Huberg, tel 626 4195Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus