iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksu- ja Tolliamet ootab detsembrikuu tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioone

Maksu- ja Tolliamet ootab detsembrikuu tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioone

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet tuletab meelde, et 10. jaanuaril on tähtaeg esitada 2011. aasta detsembrikuu tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon (TSD).

Tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonide õigeaegne esitamine on väga oluline, sest andmed inimeste töötasude kohta kantakse füüsiliste isikute eeltäidetud tuludeklaratsioonidele. Kui TSD on jäänud esitamata, siis on info eeltäidetud tuludeklaratsioonil vigane ja MTA kliendid ei saa võimalikku enammakstud tulumaksu kiiresti tagasi.Kohustus esitada TSD vorm on kõigil isikutel, kes tegid üksikisikutele maksustatavaid väljamakseid.

Samuti nendel, kes küll väljamakseid ei teinud, kuid on registreeritud käibemaksukohustuslasena.E-maksuametis/e-tollis saab füüsilise isiku tuludeklaratsiooni esitada alates 15. veebruarist. Samast kuupäevast annavad Maksu- ja Tolliameti piirkondlikud teeninduskohad eeltäidetud tuludeklaratsioonide väljatrükke.Maksu- ja Tolliameti teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialist Hannes Udde: “ 2011.aasta on esimene aasta, mil füüsilise isiku tulud deklareeritakse eurodes. Eelmisel aastal esitati tuludeklaratsioon kroonides, kuid nii tagastused kui ka juurdemaksed tehti eurodes.

Eelmise, 2010. aasta eest tagastas MTA maksumaksjatele 99,3 miljonit eurot, juurde maksti 20,1 miljonit eurot.“Füüsilised isikud saavad paberil tuludeklaratsioone esitada juba 3. jaanuarist, ent sel juhul ei paku Maksu- ja Tolliamet veel eeltäidetud andmeid.Soovitame klientidel kasutada elektroonilist tulude deklareerimise võimalust, mis on mugavaim ja lihtsaim viis deklaratsiooni esitamiseks.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=31680&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus