Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Maksu- ja Tolliamet ootab detsembrikuu tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioone

Maksu- ja Tolliamet ootab detsembrikuu tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioone

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet tuletab meelde, et 10. jaanuaril on tähtaeg esitada 2010. aasta detsembrikuu tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon (TSD). Tegemist on viimase TSD-ga, mis tuleb esitada kroonides.

Tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonide õigeaegne esitamine on väga oluline, sest andmed inimeste töötasude kohta kantakse füüsiliste isikute eeltäidetud tuludeklaratsioonidele.

Kui TSD on jäänud esitamata, siis on info eeltäidetud tuludeklaratsioonil vigane ja MTA kliendid ei saa võimalikku enammakstud tulumaksu kiiresti tagasi.Kohustus esitada TSD vorm on kõigil isikutel, kes tegid üksikisikutele maksustatavaid väljamakseid. Samuti nendel, kes küll väljamakseid ei teinud, kuid on registreeritud käibemaksukohustuslasena.E-maksuametis/e-tollis saab füüsilise isiku tuludeklaratsiooni esitada alates 15. veebruarist. Samast kuupäevast annavad Maksu- ja Tolliameti piirkondlikud teeninduskohad eeltäidetud tuludeklaratsioonide väljatrükke.MTA juhib tähelepanu, et 2010.

aasta tulud deklareeritakse kroonides. Tagastamisele või juurdemaksmisele kuuluv tulumaksu summa aga kas tagastatakse või tuleb tasuda eurodes.Paberkandjal saavad füüsilised isikud tuludeklaratsioone esitada juba 3. jaanuarist, ent sel juhul ei paku Maksu- ja Tolliamet veel eeltäidetud andmeid.Soovitame klientidel kasutada elektroonilist tulude deklareerimise võimalust, mis on mugavaim ja lihtsaim viis deklaratsiooni esitamiseks.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=29102&tpl=1026