iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maksu- ja Tolliamet kustutab registrist passiivsed FIE-d

Maksu- ja Tolliamet kustutab registrist passiivsed FIE-d

Rubriik: Äripäev

Olavi Kärsna, ettevõtluskonsultant, kirjutab Äripäevas, et maksukorralduse seaduse viimase muudatusega sai Maksu- ja Tolliamet õiguse kustutada registrist FIE-ks registreeritud inimene, kes tegelikult ettevõtlusega ei tegele.

Praktiliselt tähendab see, et kustutada võib ettevõtja, kes esitab tuludeklaratsiooni E-lisa, millel pole näidatud sentigi tulu ega kulu. Seadus ei ütle, kui mitu aastat võiks või peaks Maksu- ja Tolliamet nulliseid deklaratsioone kannatama, enne kui midagi ette võtma hakkab. Ettevõtluse peatamise avaldusel näidatud perioodi jooksul ei saa sundkorras registrist kustutamist ette võtta. Teisest küljest ei ole praktilist mõtet peatada ettevõtlust rohkemaks kui 12 kuuks, sest pärast seda läheb ettevõtluse vara isiklikku tarbimisse ning selle turuhind tuludesse.

Eks just vara isiklikku tarbimisse mineku vältimiseks oligi mõtet neid nulliseid E-vorme aastate vältel tilgutada. Registreeritud FIE-de äriregistrist kustutamise õigust MTA-l ei ole. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3543/rubr_artiklid_354309.html Loe maksukorralduse seaduse muudatuste kohta siit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=227 Põhjalikum ülevaade ilmus 2007. a märtsikuises MaksuMaksjas, lk 46.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus