iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maksu- ja Tolliamet ei ole nõudnud Lasse Lehise positsioonide muutust

Maksu- ja Tolliamet ei ole nõudnud Lasse Lehise positsioonide muutust

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet teatab oma pressiteates, et maksuhaldur ei ole esitanud Riigikohtule kaebust Lasse Lehisega seonduvalt. Konkreetne mõttevahetus oli seotud sellega, et õigusmõistmise sõltumatus võis näida riivatud. Maksu- ja Tolliamet käsitles Riigikohtuga asjaolu, et halduskolleegiumi kohtunõunik, kes kandes ühiskonnas erinevaid rolle, peab kindlustama, et õigusmõistmise juures on kõrvale lükatud kõik muud huvid.

Õiguste ja vabaduste tagamine on seadusandliku, täidesaatva ja kohtuvõimu ning kohalike omavalitsuse kohustus. Maksu- ja Tolliamet, kui üks täidesaatva võimu esindajatest, on põhiseaduse poolt õigustatud ning kohustatud tagama kõigi maksumaksjate põhiõiguste ning vabaduste kaitse.

Maksu- ja Tolliamet võtab kõrgeimate õigusaktide pandud kohustusi väga tõsiselt ning on seega aktiivne osaline kõigis Eestis toimuvates mõttevahetustes, mis puudutavad maksumaksjate huve ning õigusi. Maksu- ja Tolliamet peab tasakaalustatud tulemuste saavutamiseks vajalikuks diskussiooni kõigi võimusammastega, sh ka Riigikohtuga. Loe ka: „Maksuamet: Lasse Lehis peab maksumaksjate liidu juhi kohalt lahkuma“: http://www.epl.ee/artikkel/392037

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus