iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Makse on laekunud vähem kui mullu

Makse on laekunud vähem kui mullu

Rubriik: Äripäev

Raivo Sormunen kirjutab Äripäevas, et see, et septembris koguti eelarvesse makse kokku 5,95 miljardit krooni, mis on 278 miljonit krooni vähem kui aasta eest, ei tule ootamatusena.

SEB Panga majandusanalüütik Ruta Eier ütles, et selline laekumine riigieelarvesse oli ootuspärane. Ta ei näe ka lähikuudel tarbimise paranemist, oodata on jätkuvat tööpuuduse tõusu ning palkade kärpimist või kasvutempo aeglustumist. "Ka maksude laekumises on tendents pigem allapoole," ütles Eier. Tulumaksu kahanev laekumine näitab, et tööjõu hulka on märgatavalt vähendatud.

Teisalt tõdes Eier, et tulumaksu väiksem laekumine võis olla põhjustatud kõikvõimalike varade hindade langusest nii Eestis kui ka maailmas, mistõttu teeniti vähem tulu. Riigikogu keskfraktsiooni esimees Ain Seppik tõdes, et suuremad koondamised ja hinnatõusud on veel ees. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4097/uud_uudidx_409709.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus