iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Majaomanikud hakkavad maamaksu vastu allkirju koguma

Majaomanikud hakkavad maamaksu vastu allkirju koguma

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen ja Andrus Karnau kirjutavad Postimehes, et kinnisvaraomanikke esindav liit hakkab kampaania korras allkirju koguma, et saavutada lõpuks maamaksu vabastus kõigile koduomanikele.

Kui rahvusvaheline kinnisvaraomanike keskliit UIPI võttis hiljuti vastu manifesti, millega kuulutati välja võitlus elamumaa maksustamise vastu Eestis, siis lähiajal saab sõdimine sisse veelgi tugevama hoo. «UIPI selge sõnum on, et Eesti koduomanik tuleb maamaksust vabastada – me peame soodustama koduomanikuks olemist, mitte karistama inimesi kodu omamise eest maamaksuga,» selgitas UIPI liikmeks oleva Eesti Omanike Keskliidu juht Taavi Madiberk. Koduomanike esindajad alustavad juba järgmisel nädalal suurt allkirjade kogumise kampaaniat, et näidata rahva toetust kodu maamaksust vabastamisele. «Kuidas seejärel edasi käitume, selgub protsessi käigus.

Arvestades senist vastukaja, olen veendunud, et allkirju tuleb suur hulk ning need edastame ka avalikule võimule,» märkis Madiberk. Tema hinnangul ei heiduta koduomanike esindajaid ka see, kui võimukandjad kohe midagi ei võta. «Võitleme ikka edasi ja tahame sihile jõuda,» tõdes Madiberk, kelle sõnul ei kavatseta leppida praeguse ebavõrdse olukorraga, mis lööb valusalt just põliselanike rahakoti pihta, samas kui ärimeestele ja spekulantidele võib maamaksu summa üsna tühine tunduda. «Just nüüd, kui Tallinnas hakkasid laekuma kaks ja pool korda tõusnud maamaksu arved, jõudis probleemi tõsidus inimestele kohale,» nentis Madiberk.

Maamaks mõjutab tema sõnul just paljusid tavakodanikke, kes on ühes paigas kogu elu elanud. «Võib juhtuda, et Nõmme, Kakumäe või Pirita põliselanikud tõrjutakse järk-järgult üldse välja.» Madibergi sõnul on nende organisatsiooni kaugem siht igati selge: «Eesmärgiks on, et Eesti kodud saavad maamaksust vabaks. Rõhutan, et me ei võitle maamaksu kui sellise vastu, kuigi ka see süsteem vajab ülevaatamist, vaid ikkagi koduomanike elamumaa maksustamise vastu.» Omanike keskliit on Madibergi sõnul kaalunud ka seaduseelnõu muudatuste väljapakkumist, õiguskantsleri poole pöördumist ning parteidega läbirääkimist, kuid lõplikult saavad plaanid paika pärast allkirjade kogumise kampaaniat. Omanike keskliit ei tea ka veel seda, kui palju neil peale maksumaksjate liidu teiste organisatsioonide seas toetajaid võib olla.

«Eestis on kolmas sektor kahjuks veel lapsekingades ja paljudes küsimustes ei võetagi avalikult üldse sõna,» tõdes Madiberk. Kindlasti on aga oodata rahvusvahelise kinnisvaraomanike keskliidu UIPI toetust. Tartu Majaomanike Ühingu esimehe Harri Paabo sõnul pole maamaksu teema nendele nii terav kui Tallinnas. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/250308/esileht/siseuudised/319507.php Loe ka Postimehe juhtkirja: „Juhtkiri: õiglane võitlus“: http://www.postimees.ee/250308/esileht/arvamus/319494.php Loe ka: Urmas Seaver.

„Nõmmekad on suures maksus pettunud“: http://www.postimees.ee/250308/esileht/siseuudised/319505.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus