iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Majandusliku tõlgendamise meetod või riigi omavoli?

Majandusliku tõlgendamise meetod või riigi omavoli?

Rubriik: Postimees

Advokaadibüroo Teder Glikman & Partnerid vandeadvokaat Leon Glikman kirjutab Postimehe arvamusküljel, et maksukorralduse seadus sellisel kujul on puudulik.

Valdav osa maksuotsuseid on rajatud majandusliku tõlgendamise meetodile. Selle meetodi mõte on mitte lasta maksumaksjal kunstliku juriidilise vormi varjus maksudest kõrvale hoiduda. Eestis on see käsitlusviis omandanud paraku äärmusliku vormi, mis on hägustanud õigusselgust ja maksumaksja võimet prognoosida tehingu tagajärgi. Maksukorralduse seadus sätestab, et kui tehingu sisust ilmneb, et see on tehtud maksude kõrvale hoidmiseks, kohaldatakse maksustamisel sellise tehingu tingimusi, mis vastavad tehingu tegelikule majanduslikule sisule.

Kõik oleks iseenesest korras, kui seadus kirjutaks lahti tõlgendamise alusel ega jätaks ametnikule võimalust omapäi, seaduse andja asemel üldkehtivaid käitumisjuhiseid anda.Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/140207/esileht/arvamus/244765_1.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus