iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Majanduskuritegevuse konverents (20.-21.02)

Majanduskuritegevuse konverents (20.-21.02)

Rubriik: EML

20.–21. veebruaril toimub majanduskuritegevuse konverents Meriton Grand Conference & Spa hotelli konverentsikeskuses. Samal ajal toimub ka kahepäevane uuenduslik mess, mille külastamine on kõigile huvilistele tasuta.

Konverentsil arutatakse eelkõige majanduskuritegevusega seotud päevakajalisi teemasid, tutvustatakse parimat praktikat ja uusi suundi karistuspoliitikas, vaagitakse õiguslikke probleeme ning uusi trende ja väljakutseid. Ettekannetega esinevad tunnustatud valdkondlikud eksperdid.Registreerimine konverentsile ja messil osalemisele on avatud.

Täpsemat informatsiooni ürituse kohta leiab Kannatanuabi.ee kodulehelt.III majanduskuritegevuse konverentsil ja messil arutatakse päevakajalisi õigusprobleemeJuba kolmandat aastat järjest leiab aset majanduskuritegevuse konverents, mis toimub seekord 20.–21. veebruaril Meriton Grand Conference & Spa hotelli konverentsikeskuses. Traditsiooniks saanud üritus korraldatakse kuritoes kannatanute üleeuroopalise päeva auks. Sel aastal toimub lisaks konverentsile paralleelselt ka kahepäevane uuenduslik mess, mille külastamine on kõigile huvilistele tasuta.

Majanduskuritegevuse konverentsi esinejate nimekiri on aukartustäratav. Ettekannetega esinevad ja avatud diskussioone veavad mainekate ettevõtete, ühingute, asutuste ja ametite juhid, kõneisikud ning tunnustatud valdkondlikud eksperdid. Konverentsil arutatakse eelkõige majanduskuritegevusega seotud päevakajalisi teemasid, tutvustatakse parimat praktikat ja uusi suundi karistuspoliitikas, vaagitakse õiguslikke probleeme ning uusi trende ja väljakutseid. Konverentsi avab piduliku kõnega õiguskantsler Indrek Teder ja tervituskõnega esineb riigi peaprokurör Norman Aas.

Päeva modereerib mainekas vandeadvokaat Alar Urm, advokaadibüroost LEXTAL. „Eelmise aasta konverentsist kujunes vahetu ja huvitav arutelu, kus tõstatati palju olulisi küsimusi. Erinevate poolte esindajad selgitasid enda nägemust viisil, mis oli sildu rajav, tekkis visioon sellest, kuhu Eesti kriminaalpoliitika liigub, mis on huvigruppide mured ning mis eriti oluline — pakuti lahendusi. Korraldajad on näinud vaeva, et diskussioon püsiks asjalik, eesmärgistatud ja sobival akadeemilisel tasemel,“ meenutas Alar Urm.Konverents on jaotatud viieks paneeliks, mis koosnevad sissejuhatavatest avaettekannetest ja ekspertide avalikest diskussioonidest.

Räägitakse nii majanduskuritegevuse lähitulevikust kui sõltumatute ekspertide rollist majanduskuritegevuse ennetamisel. Käsitletakse ettevõtete küberturvalisusega seotud riske ja info kaitsmise väljakutseid. Esmakordselt tutvustatakse avalikkusele organiseeritud ja majanduskuritegevuse ohuanalüüsi Europol SOCTA, mis on iga-aastane EL liikmesriikide julgeoleku- ja õiguskaitseorganite ühisprojekt. Osundatakse ärieetika eiramise ja konkurentsirikkumiste äärmuslikele tagajärgedele.

Lisaks tehakse põhjalik ülevaade nii riigi kui ettevõtjate seisukohast just majanduskuritegevusest põhjustatud nn "kuritegelikust maksuaugust", analüüsitakse planeeritavate seadusemuudatuste sisu ja vajalikkust ning pakutakse välja osapooltele parimaid võimalikke lahenduskäike. Ürituse eesmärk on edendada võitluses majanduskuritegevusega igakülgselt era- ja avaliku sektori omavahelist tihedamat koostööd, jagada vastastikku kogemust, parimat praktikat ja oskusteavet, vähendades seeläbi üha globaliseeruvast majanduskuritegevusest tingitud riske ja kahjusid.„Majanduskuritegevuse konverentsist on aastatega kujunenud välja nii era-, avaliku- kui kolmanda sektori otsustajate ja professionaalide kohtumis- ja koostööpaigaks,“ kommenteeris konverentsi ja messi juht Reigo Reimand. „Konverentsil osundatakse ühiselt ja avatud kaartidega valdkonna kitsaskohtadele, tutvustatakse parimaid kohtu- ja menetluspraktikaid ning antakse ülevaade kavandatavatest seadusemuudatustest- ja tuleviku karistuspoliitikast. Tänu kõrgetasemeliste esinejate ja publiku sünergiale on üritusest aastatega kujunenud avaliku- ja erasektori majanduskaristusõiguse ning sellega tihedalt seotud valdkondade oluline suunanäitaja,“ lisas Reimand.Konverentsiga paralleelselt toimuval messil on esindatud valdkonnaga seotud ettevõtted, asutused, ühingud ja liidud.

Messi eesmärk on jagada avalikkusele veelgi laiapõhjalisemalt valdkondlikku kompetentsi ning julgustada külastajaid ekspertabi kasutamisele probleemide ennetamiseks ning lahendamisel. Messil astuvad üles eksponentidena osalevate ettevõtete ja asutuste kõneisikud, kes arutlevad foorumi korras oluliste valdkondlike päevakajaliste teemade üle. Kahepäevane mess toimub 20.–21. veebruaril ja on hea alternatiiv neile, kes tunnevad valdkonna vastu huvi, kuid kellel ei ole võimalik konverentsil osaleda.

Registreerimine konverentsile ja messil osalemisele on avatud. Täpsemat informatsiooni ürituse kohta leiab Kannatanuabi.ee kodulehelt.Lisainfo:Reigo ReimandKonverentsi/messi juht5173623info@kannatanuabi.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus