iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maikuu MaksuMaksjas uue valitsuse uued maksud

Maikuu MaksuMaksjas uue valitsuse uued maksud

Rubriik: EML

Värske MaksuMaksja ilmumise ajaks on valitsuse exceli-formaadis maksutõstmise plaanid jõudnud seaduseelnõude formaati ja esitatud Riigikogule. Kuna enne valimisi aga võeti vastu maksukorralduse seaduse täiendus, mille kohaselt tuleb maksukoormust suurendavad seadusemuudatused vastu võtta kuus kuud enne jõustumist, on nende vastuvõtmisega kiire.

EML juhatuse liikmed Lasse Lehis ja Martin Huberg annavad üksikasjaliku ülevaate, millised need muudatused olema saavad. Täiendavalt kirjutab Deloitte’i juhtiv maksunõustaja Ivo Vanasaun kavandatavast muudatusest üüritulu maksustamise osas, lahates probleemi olemust ja plaanitavate muudatuste eeldatavat mõju, ning pakub ka meetmeid olukorra lahendamiseks. Martin Huberg kirjutab taas sellest, et MTA eirab juba pikemalt aega kohtupraktikat ja propageerib oma kodulehel jätkuvalt seiskohta, et kui töötaja maksab ametiauto kasutamise eest tööandjale igakuiselt 256 eurot, siis peab tööandja sellegipoolest maksma samal 256 euro pealt ka makse.

Sest seadus justkui ei lubaks ilma sõidupäevikut pidamata hüvitist maksta. Nüüd tuleb välja, et kogu tegevus on toimunud Rahandusministeeriumi mahitusel, kelle jaoks on autoriteetsed ja järgimist väärt ainult need kohtuotsused, mis annavad õiguse maksuhaldurile. Kaotatud kohtuasjadest on parem vaikida. EML juhatuse esimees Jüri Allikalt koos Lasse Lehisega teevad kokkuvõtte uurimusest, mille põhjal on Soome Tehnoloogiatööstus ja Soome Ettevõtjate Liit teinud Soome valitsusele ettepaneku võtta üle Eesti tulumaksusüsteem ja kehtestada ka Soomes tulumaksuvabastus ettevõtete jaotamata kasumile.

Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus