iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Maikuu MaksuMaksjas segadused seadustega

Maikuu MaksuMaksjas segadused seadustega

Rubriik: EML

Värske ajakirjanumber vaatab Eesti maksuseaduseid ning toob välja kohad, mis tekitavad arusaamatusi ning mida võiks seega parandada.

PKF Estonia vandeaudiitor Rein Ruusalu käsitleb siirdehindade maksustamise aluspõhimõtetteid siseriiklikust aspektist lähtudes. Praegune süsteem, kus maksustamist rakendatakse kui täiendavat maksu, mõjub negatiivselt ettevõtluskliimale ning suurendab mõttetult halduskoormust. Maksumaksjatel on aga oluline meeles pidada, et maksustamine siirdehindade regulatsiooni alusel ei ole midagi lõplikku. Võimalik on rakendada nii asjaolude äralangemise sätet kui ka topeltmaksustamise vältimise sätet.

EML juhatuse liige Lasse Lehis toonitab, et kui eksisteerib reaalne võimalus siseriiklikku tehingut maksustada, peavad ka topeltmaksustamise vältimise reeglid praktikas rakenduma sama efektiivselt.EML jurist Gaily Kuusik kirjutab sellest, et õiguskantsler tegi sotsiaalministrile EML avalduse põhjal märgukirja vanemahüvitise seaduse § 3 lõigete 7 ja 71 kohta, leides, et need sätted on vastuolus põhiseadusest tuleneva võrdse kohtlemise põhimõttega. Nimelt võivad kaks varem võrdset palka saanud värsket ema saada erineva suurusega hüvitist seetõttu, et ühele emale maksis koondamishüvitise välja töötukassa, aga teisele tööandja.2009. aastal kehtima hakanud uus lähetuskulude hüvitamise määrus sisaldab mitmeid mõttetuid või ebakvaliteetse sõnastusega piiranguid.Rahandusministeerium ei reageerinud EML ettepanekutele vastavaid sätteid täpsustada või need üldse välja jätta. MaksuMaksja avaldab nüüd MTA kodulehel olevad selgitused nende sätete kohta.Lasse Lehis kirjutab ka tööandjatele muret tekitavatest MTA kirjadest, milles kahtlustatakse, et tegemist ei ole töötajate lähetusega, vaid et neile makstakse välismaal töötamise eest töötasu asemel maksuvaba päevaraha.Eksitavaks aspektiks võib olla see, et lähetuse mõiste Euroopa Liidu sotsiaalkindlustust reguleerivate määruste tähenduses ei ole sama, mis meie tööõiguse ja tulumaksuseaduse tähenduses.EML vanemjurist Martin Huberg tutvustab vedelkütuse seaduse muudatusi, mis peaksid lõpetama selles valdkonnas maksupettused, kuid on omajagu peavalu valmistanud ausatele väikeettevõtjatele.

Nüüdseks on olemas ka tagatiste vähendamise kogemus.Lasse Lehis annab ülevaate koalitsioonilepinguga kavandatud maksumuudatuste täitmise käigust. Esimesed eelnõud on juba otsapidi Riigikogu menetluses ja sügiseks ilmselt ka seadusena vastu võetud. Seekordne MaksuMaksjas avaldatud uurimistöö kannab pealkirja „Tubakaaktsiisi laekumiste ja mõjude analüüs“, mille autor on Mirja Virve, kes saavutas 2010. aasta maksundusalaste uurimistööde konkursil bakalaureuse- ja lõputööde kategoorias III koha.Lisateave:MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berkotelefon 626 4196, 53035 007margit@maksumaksjad.eeTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus