Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023 koolituse salvestus Telli koolitus

Maikuu MaksuMaksjas eelarvest

Maikuu MaksuMaksjas eelarvest

Rubriik: EML

Seekordne ajakirjanumber heidab pilgu järgmise Rahandusministeeriumi majandusprognoosile 2022-2025 ning järgmise aasta eelarvele —riigi tuludele, kuludele ja investeeringutele.

EML juhatuse liige Hiie Marrandi tutvustab kahte kiireloomulist seadusemuudatust. Esimene neist näeb ette keskmise pensioni tulumaksust vabastamise. Sellel on aga ka üks märkimisväärne puudus: keegi ei ole andnud selget vastust küsimusele, miks väärivad sellist erikohtlemist ainult pensionärid. Näiteks alampalgaga, mis tänavu on 584 eurot kuus, pole põrmugi lihtsam toime tulla kui keskmise vanaduspensioniga. Teise muudatusega kaotatakse aga kodulaenu intresside maksusoodustused. Nii et kokkuvõtvalt võib öelda, et valitsus ühe käega annab, ja teise käega võtab.

EML juhatuse liige Lasse Lehis kirjutab lähemalt muutustest korteriühistute seaduses, millega soovitakse lahendada kehtiva korteriomandi- ja korteriühistuseaduse rakendamisel seni üles kerkinud probleemid. Osa neist muudatustest puudutab otseselt ka korteriühistute raamatupidamist.

Tutvu sisuga lähemalt