iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maikuu MaksuMaksja kaalub Eesti maksukoormust

Maikuu MaksuMaksja kaalub Eesti maksukoormust

Rubriik: EML

Eesti maksusüsteemis on viimase aastakümnendi jooksul tehtud palju muudatusi, mis on mõjutanud maksukoormuse jaotust. Poliitikauuringute Keskuse Praxis analüütikud Andres Võrk ja Risto Kaarna tutvustavad värsket analüüsi maksude arengust ja struktuurist, maksukoormuse jaotusest majandusliku funktsiooni ja sissetuleku järgi ning tegelikest maksumääradest, samuti sellest, kes maksab kinni viimased maksutõusud, mis tehti eelarve stabiliseerimise ja euro nimel.

EML arvutab iga-aastast maksupööripäeva — momenti, millest alates maksumaksjad ei tööta enam sümboolselt riigi heaks, vaid teenitud tulu jääb maksumaksjale. Tänavu saabus maksupööripäev 13. mail, mis tähendab läbi aegade peaaegu kõige suuremat maksukoormust.Taas kirjutab EML juhatuse liige Lasse Lehis müügimaksust, tuues lugejateni Tallinna Linnavalitsuse ja Harku Vallavalitsusega peetud kirjavahetuse.

Seetõttu, et kohalike maksude seadus jätab suurema osa maksuelementidest reguleerimata, võib iga linn ja vald paljudest asjadest erinevalt aru saada või need erinevalt sätestada. Kui müügimaks kehtiks igas Eesti omavalitsuses, tekitaks see tõelise kaose ning muudaks kogu Eestis tegutsevate ettevõtjate elu põrguks. Kuna vaatamata kõigele hakkab Tallinna müügimaks juba 1. juunil täies hiilguses kehtima, ei oska EML Tallinna kauplejatele rohkem tarka nõu anda kui et kolida Tallinnast minema.Advokaadibüroo Glikman & Partnerid advokaat Paul Keres põhjendab Tallinna paadimaksu näitel, et seaduse juriidiliselt korrektne tõlgendamine saab olla vaid siis, kui otsus vastab nii seaduse sättele kui tervele mõistusele.Üle ega ümber ei saa MaksuMaksja ka haigushüvitisest.

EML vanemjurist Martin Huberg kurdab, et niipea kui keegi tahab sellega seotud probleemid lahendada, on Sotsiaalministeerium kohe platsis ja nullib igasugused püüdlused. Jääb üle vaid soovitada, et Sotsiaalministeeriumi ametnikud vormistataks tööle võlaõigusliku lepingu alusel, siis nad äkki hakkaksid aru saama, et haigestumine ja selle eest hüvitise maksmine ei sõltu lepingu liigist. Lugejani on toodud ka EML seisukohad, mis said vormistatud märgukirjana Justiitsministeeriumile. Martin Huberg tutvustab ka kavandatavaid muudatusi maksukorralduse seaduses.

Muudatused puudutavad haldusakti kättetoimetamine aega, vaatluse läbiviimisest etteteatamist, haldusakti täitmise peatamist ja maksuvõla ajatamist. Lisatud on ka EML ettepanekud selle eelnõu kohta.Martin Huberg tutvustab samuti ühe Riigikohtu erisoodustuse teemalist lahendit. Riigikohus selgitab, et kui äriühing ja tema juhatuse liige teevad vastastikku soodsaid tehinguid, tuleb maksustamise seisukohast vaadelda mõlemat tehingut koos, mitte ainult ühte tehingut kontekstist välja rebida ja seda kunstlikult maksustada. Lisateave:MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berkotelefon 626 4196, 53035 007margit@maksumaksjad.eeTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus