iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Mai MaksuMaksjas Eesti maksurulett

Mai MaksuMaksjas Eesti maksurulett

Rubriik: EML

See ajakirjanumber käsitleb taas eelseisvaid maksumuudatusi — millised maksud tulevad ja millises mahus. Valitsuse hasart kiiruga maksuruletti mängida on suur ning paratamatult langetatakse läbimõtlemata otsuseid. EML kasutab siinkohal juhust ja toob välja enda ning teiste ettevõtlusorganisatsioonide konstruktiivse kriitika nii panditulumaksu, sõiduauto erisoodustuse, magustatud jookide maksu jpm osas.

EML juhatuse liige Martin Huberg vaagib vast avastatud 200 miljoni euro suurust tekkivat eelarveauku ning pakub omalt poolt võimalusi selle lappimiseks. Samuti vaatab ta lähemalt, millisena kehtestatakse lõpuks teekasutustasu ning missugused on sellegi maksu puudujääkid.

EML jurist Hiie Marrandi selgitab lähemalt rõõmustavat uudist, et MTA tunnistab viimaks sõidujagamisteenuse, nt Uberi, kviitungit raamatupidamises aktsepteeritava kuludokumendina. Reeglite tõlgendamine muutub moodsa majanduse tingimustes aina vabamaks ning ka kuludokumendil nõutavate andmete loetelu on õnneks aja jooksul järjest kärbitud. Advokaadibüroo RASK advokaat Villy Lopman annab ülevaate Riigikohtu otsusest, mille kohaselt on maksukorralduse seaduse intressimäär 0,06% päevas kooskõlas Eesti Vabariigi põhiseadusega. Samas on tänaseks aga juba laiemat kandepinda leidnud arusaam, et kehtivas maksuintressi süsteemis esineb tõsiseid probleeme ja need ilmselgelt tahavad lahendamist.

Ühelt poolt peab siis maksuhaldur juba täna asuma rakendama enda avaramaid õiguslikke võimalusi intresside kustutamisel. Teisalt on vähemalt seaduse muudatuse kavatsuse tasandil lubatud parandada olukorda lähitulevikus veel ka seaduse tasandil. Ajakiri tutvustab ka Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu ettepanekuid maksejõuetusega seonduvate probleemide lahendamiseks ja ausama ettevõtluskeskkonna tagamiseks. Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel.

Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus