iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Mai-juuni MaksuMaksjas tööõigusest

Mai-juuni MaksuMaksjas tööõigusest

Rubriik: EML

Seekordne ajakiri keskendub muudatustele tööõiguse valdkonnas, mis võivad pakkuda huvi nii tööandjale kui ka töötajale.

EML juhatuse liige Martin Huberg annab ülevaate algatatud töötervishoiu ja tööohutuse seaduse ning töölepingu seaduse muutmise seaduse eelnõu sellest osast, mis on seotud maksudega. Ilmselt hakkab järgmise aasta algusest kehtima uusi nõudeid, mis võivad inimestes aga tekitada rohkem huvi hoopis OÜ-tamise vastu.

EML jurist Hiie Marrandi tutvustab töölepingu-teemalist kohtuvaidlust, kus oli kolm põhiteemat: erakorraline ülesütlemine, nõude aegumine ning palga maksmine lähetusse ja tagasisõidu aja eest. Riigikohtu lahendist ei selgu aga lõplikku tõde päris kõige kohta — kohus saatis õige mitmes punktis asja ühes oma juhtnööride ja tähelepanekutega tagasi uueks läbivaatamiseks esimese astme kohtule. Seega saab sellest kaasusest lugeda MaksuMaksja veergudel ka tulevikus.

EML juhatuse liige Lasse Lehis toob lugejateni hea uudise, et väikesed korteriühistud ei pea varsti enam majandusaasta aruannet esitama. Lisaks annab ta oma kogemusel põhinevaid kasulikke soovitusi korteriühistu raamatupidamise korraldamiseks.

Kinnisasjade käibemaksuga maksustamine on selline valdkond, mille kohta küsitakse EML juristidelt üsna sageli nõu. Teema ongi teatud aspektides küllaltki keeruline, mõneti reguleerimata ja üksikasju puudutavat kohtupraktikat ei pruugi olemas ollagi. Martin Huberg tutvustabki Riigikohtu uut olulist lahendit, kus küsimuse all oli oluliselt renoveeritud ehitise võõrandamise käibemaksuga maksustamine.

Samuti käsitleb ta harva esinevat juhtu, kui Riigikohus oma praktikat muudab. Edaspidi mõistetakse haldusasjades menetluskulusid välja ilma käibemaksuta summas, nii nagu see on kogu aeg toimunud tsiviilasjades.

Majandusanalüütik Peeter Tammistu teeb kokkuvõtte Ukraina sõja majandusmõjudest ning toob välja, mida võime lähiaastatel oodata.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus