iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maanteeamet peab maksuteed ulmaks

Maanteeamet peab maksuteed ulmaks

Rubriik: Postimees

Martin Pau kirjutab Postimehes, et Riigikogu liikme Hannes Astoki mõte muuta Tartu–Tallinna maantee selle neljarealiseks ehitamise kiirendamiseks osaliselt tasuliseks on teostamatu unenägu, leidis maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus.

Sõrmus on veendunud, et Eestis ei jätku ega hakka aimatavas tulevikus ka jätkuma piisavalt liiklejaid, kellelt oleks võimalik kasseerida teemaksu, mis teeniks mõistliku aja jooksul tagasi maksulise tee ehitusse paigutatud raha. «Üheksakümnendatel aastatel ehitati maksuline Budapesti–Viini kiirtee, see jooksis mõne aastaga pankrotti,» tõi Sõrmus kurva näite. «Ometi pole kahtlustki, et potentsiaalseid kasutajaid peaks nende linnade vahel leiduma märksa rohkem kui Tartu ja Tallinna vahel.» Hannes Astok kirjutas hiljuti Reformierakonna ajalehes, et liiklejailt teemaksu küsimine võiks tulla kõne alla juba neljarealiseks ehitatud lõikudel. Samas tõdes Astok Tartu Postimehele, et ta ei pea silmas ühtki hetkel olemas olevat lõiku, vaid neid, mille ehitus on võetud lähiaastate plaani.

Pooleli olev Vaida–Aruvalla teelõik peaks valmima 2008. augustis. 2009. aasta lõpus on maanteeametil plaanis alustada Aruvalla–Kose lõigu ehitust, mis loodetakse lõpetada 2011.

aasta sügisel. Kose–Mäo lõigu ehituse ajaks on maanteeamet kavandanud aastad 2010–2012. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/070108/tartu_postimees/uudised/304719.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus