iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Maamaksuteate vaidlustamise kaebus ripub netis

Maamaksuteate vaidlustamise kaebus ripub netis

Rubriik: Delfi

Delfi kirjutab, et Eesti Omanike Keskliidu kodulehel ja kontoris on alates tänasest välja pandud maamaksuteate vaidlustamise tüüpkaebus, milles andmete muutmine ning esitamine ei käi üle jõu ka juriidilist haridust mitte omavatele inimestele.

Eesti Omanike Keskliit kutsub koduomanikke üles: 1. esitama kaebust maamaksuteate tühistamiseks 2. andma Eesti Omanike Keskliidule teada kaebuse esitamisest 3. võtma kaebuse korrektseks vormistamiseks ühendust EOKL-iga.

Omanike keskliidu kodulehel www.omanikud.ee ning Narva maantee 5-73 asuvas kontoris kättesaadav kaebus on koostatud koostöös Eesti Maksumaksjate Liidu maksuspetsialistidega. Kaebuse vormistamisel on kodanikele abiks Eesti Omanike Keskliidu ja Eesti Maksumaksjate Liidu spetsialistid. Vastavalt seadusele saadeti maamaksuteade inimestele vähemalt 30 päeva enne maksu tasumise tähtaega ehk siis hiljemalt 15. märtsil.

Kaebuse peab esitama 30 päeva jooksul arvates maksuteate kättesaamisest. Suurel osal maksumaksjatest on selleks tähtajaks 15. aprill. Võimalik on kaebuse asemel esitada ka vaie Maksu- ja Tolliametile (MTA).

Vaide esitamine MTA-le on tasuta, kuid MTA-l ei ole võimalik erinevalt halduskohtust algatada põhiseaduslikkuse järelevalve menetlust. Seetõttu on soovitav pigem pöörduda otse halduskohtu poole. Kui MTA vaiet ei rahulda, siis on isikul õigus pöörduda kaebusega kohtusse. Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=18629477 Loe ka: „Avaldati tüüpkaebus maamaksuteadete vaidlustamiseksTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus