iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maamaksusoodustus naabri arvelt?

Maamaksusoodustus naabri arvelt?

Rubriik: Maaleht

Viio Aitsam kirjutab Maalehes, et Kuusalu vald arvab, et looduskaitsealade maamaksusoodustuse kompenseerimine kohalikele omavalitsustele ei ole õiglaselt korraldatud ning saatis järelepärimise õiguskantslerile.

Enne õiguskantsleri poole pöördumist suhtles vald rahandusministeeriumiga. Eriti on endine vallavanem, nüüd tööinspektsiooni peadirektori asetäitjana töötav Herko Sunts nördinud sellest, et ministeeriumi omavalitsuste talituse juhataja Sulev Liivik soovitas eelarves tekkinud auku lappida maamaksumäära tõstmisega vallas. “Kuusalu rahvalt tõmmataks kaks nahka korraga – esmalt seab riik maaomanike tegevusele suured piirangud ja siis peaksid teised maaomanikud riigi kehtestatud soodustused kinni maksma.” Soodustustega on kaetud ligi kolmandik (Lahemaa rahvuspark!) Kuusalu valla territooriumist ja nende tõttu jääb valla eelarvesse aastas laekumata ligi 1,5 miljonit krooni maamaksu. Loe täpsemalt: http://www.maaleht.ee/?page=&grupp=artikkel&artikkel=7580 EML juhib tähelepanu, et Kuusalul endal on maamaksuseaduse rakendamisega probleeme, mille lahendamiseks on õiguskantsler ka ettepaneku teinud.

Vt ettepanekut siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus