iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maamaksu ümarlaud andis püssirohtu juurde

Maamaksu ümarlaud andis püssirohtu juurde

Rubriik: Äripäev

Enn Tosso kirjutab Äripäeav.ee-s, et Eesti Omanike Keskliidu poolt laupäeval korraldatud kodu maamaksu vabastamise ümarlaud andis koduomanikele püssirohtu juurde, teatas organisatsioon.

Eesti Omanike Keskliit on kodanikuorganisatsioon, mis ühendab nüüdseks üle 9500 koduomaniku üle Eesti. Ümarlaual olid arutluse all kodu maamaksust vabastamise võimalused, EOKL seaduseelnõu, kodanikuühiskond laiemalt eelkõige kodanikuorganisatsioonide kaasamine hea õigusloome tava raames. Osalejate nimistus olid teiste hulgas endine õiguskantsler Allar Jõks ja Eesti tunnustatuim maksuekspert Maksumaksjate Liidu juhatuse esimees Lasse Lehis. EOKL peasekretäri Taavi Madiberki sõnul on iseäranis oluline, et kodanikuorganisatsiooni algatus kodu maamaksust vabastamiseks on jõudnud kõrgetasemelise ühiskondliku debati keskmesse ning, et nii rahvas, ametnikud, poliitikud, kui ka ühiskonnategelased on hoomanud probleemi olemasolu.

Maksuekspert Lasse Lehis rõhutas maamaksu ebaotstarbekalt kõrgeid administreerimiskulusid, tehes ettepaneku praegune süsteem põhjalikult reformida või maks üldse kaotada. Samuti toodi välja mitmeid maamaksuga seonduvaid põhiseaduslikke vastuolusid. Allar Jõks tõi oma sõnavõtus välja, et Tallinna Linnavalitsus ei järginud maamaksu tõstes head õigusloome tava, mis on vastuolus Põhiseaduse paragrahvidega 13 ja 14. Ühtlasi toonitas ta, et selliste maksutõusude puhul peab olema alati läbi mõeldud sihtrühma kohustuste suurenemine.

Eelneva tagamiseks peab olema enne otsuse langetamist kuulatud ära ja arvestatud kodanike ning neid esindavate kodanikuorganisatsioonide seisukohtadega. “Oluline on see, et Omanike Keskliit on pannud kaasa mõtlema ka neid, kes muidu ei pööra tähelepanu avaliku võimu tegevusele,” lisas Jõks. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=5b8b5b45-b5ab-483b-8a2c-4f94b10e1da2

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus