iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maamaksu tuleb sel aastal tasuda ligi 59 miljonit eurot

Maamaksu tuleb sel aastal tasuda ligi 59 miljonit eurot

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet saatis sel nädalal välja 192 320 paberil ja 192 844 elektroonilist maamaksuteadet, mille alusel kuulub tasumisele 58,7 miljonit eurot maamaksu.

Eelmise aastaga võrreldes on paberil maamaksuteateid ca 19% ja elektroonilisi maamaksuteateid ca 4% vähem. Maamaksu kuulub aga tasumisele ca 15% rohkem kui eelmisel aastal. Maamaksu ei määratud ja maksuteadet ei väljastatud juhul, kui maksusumma on väiksem kui 5 eurot.Kui kohalik omavalitsus otsustas kodualuse maa maksust vabastada omaniku avalduse alusel, kuid omanik jättis avalduse esitamata, said need omanikud ikkagi maamaksuteate. Näiteks kui maa on kaasomandis, kuid avalduse maamaksust vabastamise kohta esitas ainult 1 kaasomanik, sai avalduse mitteesitanud kaasomanik maamaksuteate ja maks kuulub tasumisele.Maksu- ja Tolliamet palub tähele panna, et vastavalt maamaksuseadusele peab maksumaksja, kes ei ole 2012.

aasta maamaksuteadet 25.veebruariks kätte saanud, teavitama sellest 30 päeva jooksul MTA piirkondlikku teeninduskohta. Kõige mugavam võimalus maksuteate kättesaamiseks ja ühtlasi kontaktandmete täpsustamiseks on teha seda e-maksuametis/e-tollis.Maamaksu tasumise tähtaeg tänavu on 2. aprillil. Maamaksust, mis ületab 64 eurot, tasutakse 2.

aprilliks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust tuleb tasuda hiljemalt 1.oktoobriks. Maksu- ja Tolliamet kannab laekunud maamaksu täies ulatuses üle kohalikele omavalitsustele.Arvestades 2012. aasta tulude deklareerimist järgmisel, 2013.

aastal, palub Maksu- ja Tolliamet, et inimesed suhtuksid maamaksu tasumisse suure tähelepanuga. Ka järgmisel aastal saab enammakstud tulumaksu tagasi 5 tööpäevaga ainult sel juhul, kui tuludeklaratsioon on esitatud õigel ajal ja ajavahemikus 15. veebruarist 2012 kuni 14. veebruarini 2013 ei ole inimesel maksuvõlga.

Just maamaksu mitmes osas tasumine võib aga teadmatusest inimestele võla tekitada ja takistada järgmisel aastal enammakstud tulumaksu kiiret tagastamist.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=31947&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus