iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maamaksu tõusu vastu protestima kogunes mõnikümmend inimest

Maamaksu tõusu vastu protestima kogunes mõnikümmend inimest

Rubriik: Postimees

Urmas Tooming kirjutab Postimehes, et Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ning sotside agitaatorid selgitasid eile Tallinna linnavalitsuse ees möödakäijatele, et uuest aastast kasvav maamaks teeb linlastele liiga ning linnapea Savisaar valetab, kui lubab pensionäridele maksutõusu kinni maksta.

Eile keskpäeva paiku oli inimeste liikumine linnavalitsuse hoone ees raskendatud, sest IRL ning sotsid olid kokku kutsunud inimesi, kes plakateid kramplikult peos hoides suure osa kõnniteest enda alla võtsid. Kohal võis olla 30–40 inimest, kui aga «äraostmatud» poliitikud Urmas Reinsalu ja Ken-Marti Vaher sütitavaid kõnesid pidama hakkasid, tuli kuulajaid juurde. Savisaar rahva ette ei ilmunud. Küll ütles ta linnavalitsuse pressikonverentsil, et tema arvutuste järgi kulus iga miitingulise kohaletoomiseks umbes 150 000 krooni, kui arvestada kokku rahvusringhäälingu kihutustöö, postkastidesse sokutatud üleskutsed ning muud kulutused.

Ta kahtles, kas see kulutus Ansipi valitsuse säilitamiseks end ikka ära tasub. «Ka need vähesed inimesed piketeerivad tegelikult vales kohas, nad oleksid pidanud hoopis Toompeal olema, sest riigieelarve võtab nende taskust rohkem kui viis miljardit krooni,» ütles Savisaar. Reinsalu kinnitas aga kohaletulnuile, et linnavalitsuse kava tõsta maa hinda kaks ja pool korda löövat kõige valusamini põlistallinlaste, nii maja- kui korteriomanike rahakoti pihta. Savisaar valetavat küüniliselt, et maamaksu tõus on vajalik kanalisatsioonivõrgu väljaehituseks.

Samal ajal minevat eelarvest 30 miljonit krooni linnavalitsuse propagandateenistuseks. Vaheri sõnul soovivat linnavalitsus teha teene kinnisvaraarendajatele. Ilmselt peavad paljud, eriti vanurid, oma kodukrundi kõrge maamaksu tõttu arendajatele müüma ja üürnikeks hakkama. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/131207/esileht/siseuudised/tallinn/301174.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus