iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Maamaksu küsimus vallandas sõnasõja

Maamaksu küsimus vallandas sõnasõja

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau kirjutab Postimehes, et Isamaa ja Res Publica Liidu poliitik Ken-Marti Vaher veab kampaaniat, mis nõuab eramaja omanikele maksuvabastust. Valitsuspartnerid suhtuvad sellesse aga tõrjuvalt.

Vaher kuulub kinnisvaraomanike liidu juhatusse, sama ühinguga on seotud ka teine Isamaa ja Res Publica Liidu poliitik Urmas Reinsalu. Kinnisvaraomanike liit hakkab esmaspäeval koguma allkirju taotlusele, mis nõuab maksuvabastust inimeste kodumajadele. «Minu seisukoht on vastassuunaline sellele, mis toimub Tallinnas,» lausus Vaher.

«Koduomaonikku ei peaks karistama. Vastupidi, riik peaks hindama seda, kui inimene on koduomanik.» Majaomanike protestid said õige hoo sisse eelmise aasta lõpus, kui Tallinna linnavalitsus tõstis järsult maksumäära linnas. Puhkusel oleva sotside liidri Ivari Padari asemel vahendas rahandusministeeriumi seisukohta ministri nõunik Rein Järvelill. «Maksuküsimusi ei otsustata kuskil referendumil, maksuküsimusi otsustakse teistel põhimõtetel,» lausus Järvelill.

«Loomulikult oleks väga populaarne kõik maksud ära kaotada.» Järvelille sõnul läheb maamaks omavalitsustele, kes kasutavad seda raha teede-tänavate korrashoiuks, koolide ja lasteaedade ehituseks. «Maksuvabastus ei ole väga põhjendatud, sest elanikud saavad selle eest omavalitsuselt teenuseid,» sõnas Järvelill. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/260308/esileht/majandus/319761.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus