iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Maamaksu arvutamist selgitav kiri tekitas maaomanike seas segadust

Maamaksu arvutamist selgitav kiri tekitas maaomanike seas segadust

Rubriik: Postimees

7. aprilli 2006 a Postimehes kirjutab Dagne Hanschmidt, et aasta esimestel kuudel kõigile pealinna maaomanikele saadetud teave selle kohta, mille alusel linn nende maamaksu arvutab, ajas sajad linlased segadusse ja küttis ametnike telefonid punaseks.

Jaanuarist märtsini said 77 000 Tallinna maaomanikku linnalt tähitud kirja, milles inimestele selgitati, kuidas moodustub neile kuuluva krundi maamaks.Maatüki maksustamise akti nime kandev dokument koos linnapea Jüri Ratase allkirjastatud Tallinna linnavalitsuse korraldusega tekitas aga selguse asemel sadade inimeste hulgas hoopis segaduse, sest jättis esmapilgul mulje, nagu tuleks tasuda uusi, väga suuri summasid.Miks oli vaja saata linlastele selliseid segadust tekitavaid, keerulisi valemeid sisaldavaid ja tavainimesele üsna kasutu infoga teatisi, põhjendas Rästa seadusega ning vajadusega inimestele selgitada, kuidas täpselt igaühe maamaks kujuneb. Tema sõnul saadavad samasuguseid teatisi välja paljud linnad ja vallad üle Eesti juba alates 1999. aastast.

«On iga omavalitsuse enda otsustada, kas ta saadab teatised välja või mitte. Tallinn otsustas saata.»Mis on maksustamishind? • Maksustamishind on väärtus, mida kasutatakse aasta maamaksu summa arvutamisel – maksusumma saadakse maksustamishinnale maksumäära rakendamisel. Tallinnas on maksumäär 0,6 protsenti.• Maksustamishinna arvutab välja omavalitsus maa korraliste hindamiste tulemuse alusel ehk maatükile vastava hinnatsooni väärtuse ja maatüki pindala korrutamise teel.Täpsemalt saab lugeda http://www.postimees.ee/070406/esileht/siseuudised/197454.php või 7.

märtsi Postimehest lk 15.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus