iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Luman: maksuotsused tuleks paremini läbi mõelda

Luman: maksuotsused tuleks paremini läbi mõelda

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et külalisena Riigikogu majanduskomisjoni istungil osalenud kaubandus-tööstuskoja juht Toomas Luman soovitas valitsusel maksuotsuseid paremini läbi mõelda.

"Ettevõtlus on emotsionaalne ala ja kui need 2% elanikkonnast, kes oma peamise elatusallikana märgivad ettevõtlus- või omanikutulu, tunnetavad, et nende motivatsiooni pidevalt piiratakse, siis pole ka ülejäänud ühiskonnal lootust, et elatustase kasvab," märkis Luman ja rõhutas ettevõtlust puudutavate seadusemuudatuste juures põhjaliku ja muudatuste kavandamisele eelneva mõjude analüüsi olulisust, mis praegu tema sõnul kahjuks tihti puudub. Peataolek ja otsustamatus käimasolevas eelarveprotsessis on aga Lumani hinnangul kahjustanud riigi maksulaekumisi ja mõjub investoreile tõrjuvalt. Viimasel ajal on ettevõtjad vägagi aktiivselt valitsuse maksupoliitilisi plaane ja ideid kritiseerinud, mis tuleb majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul koostööle ainult kasuks. "Üldplaanis on kriitika ka põhjendatud," möönis Klaas, lisades, et ka keerulises olukorras olevast valitsusest tuleb aru saada.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4076/uud_uudidx_407609.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus